Jak zabezpieczyć włosy przed basenem? Porady

Robi się coraz cieplej, więc wiele z nas coraz chętniej będzie odwiedzać baseny czy pływalnie. Sprawdź co zrobić, by mimo częstego kontaktu z chlorowaną wodą, włosy pozostały piękne i zdrowe.

Każda z nas, która bywa na pływalniach, wie że woda z basenu ma bardzo niekorzystny wpływ na włosy. Aby temu zaradzić ważna jest zarówno pielęgnacja włosów, jak i wybór najlepszego czepka na basen.

W sklepach do wyboru mamy czepki gumowe, silikonowe i materiałowe. Te ostatnie są dobrym wyborem, jeżeli nie moczymy za bardzo głowy. Dają mniejszą ochronę przed wodą, ale pozwalają skórze oddychać. Z kolei czepki gumowe będą wyrywać włosy zarówno przy zakładaniu jak i zdejmowaniu, ponadto są mniej szczelne niż silikonowe.

Kiedy wybierzemy czepek dopasowany do naszych potrzeb, warto zadbać o zabezpieczenie włosów jeszcze przed jego założeniem. Dobrym pomysłem będzie użycie olejków do włosów, np. kokosowego lub odżywki czy maski. Po nałożeniu jednego z nich na włosy, łatwiej będzie założyć czepek (bez wyrywania włosów) oraz włosy będą odporniejsze na działanie chloru.

Należy pamiętać, by zawsze po zakończeniu pływania, umyć włosy. Nie powinno się pozostawiać chloru na włosach, dlatego nie powinniśmy z myciem czekać do powrotu do domu. Przed użyciem szamponu, należy też bardzo dokładnie i obficie opłukać włosy wodą. Niestety suszarki basenowe także mogą niszczyć włosy, dlatego przed suszeniem należy zabezpieczyć włosy odpowiednim produktem. Dobrze sprawdzi się zarówno serum jak silikonowa mgiełka, które złagodzą działanie gorącego powietrza.

Warto też pamiętać, że jeśli rozjaśniamy włosy, należy je bardzo dobrze chronić przed kontaktem z chlorowaną wodą, ponieważ chlor może zmienić kolor rozjaśnianych włosów.

Więcej o: