Piękne nogi na wiosnę. Porady

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy odsłaniać nogi. Co robić, by móc chwalić się pięknymi i zdrowymi nogami?

Nogi będą się prezentować świetnie, jeżeli zaczniemy od zadbania o ich zdrowie. Zbyt duża ilość alkoholu, soli, tłuszczu oraz częste picie kawy oraz palenie papierosów może przyczyniać się do powstawania obrzęków nóg przez zatrzymywanie wody w organizmie. Dobrze zrobią też ćwiczenia i odrobina ruchu - poprawią ukrwienie skóry, a jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, wyrzeźbią też ładne mięśnie. Przy tym wszystkim nie zapomnij też o odrobinie relaksu dla nóg.

Krążenie krwi można poprawić delikatnym masażem, najlepiej wykonywanym przed kąpielą. Możesz do tego użyć specjalnej rękawicy i masuj nogi delikatnie od dołu do góry. Zadbaj także o odpowiednią pielęgnację nóg, zaczynając od depilacji. Staraj się golić po kąpieli, gdy pory skóry są rozszerzone a włoski na nogach zmiękczone i łatwiejsze do usunięcia. Warto też po goleniu dokładnie nawilżyć nogi, np. tonikiem lub olejkiem. Aby usunąć martwy naskórek i ułatwić golenie, raz w tygodniu możesz zrobić peeling nóg.

Systematycznie nawilżaj nogi stosując do tego odpowiedni dla swojej skóry balsam lub masło do ciała. Jeśli skóra ma tendencję do podrażnień, np. po goleniu, stosuj olejki łagodzące np. z wyciągiem z aloesu. Jeżeli chcesz nadać nogom koloru, ale nie zdążyłaś załapać się na pierwsze promienie słońca, możesz spokojnie użyć samoopalacza. Pamiętaj tylko, by starannie go nakładać.

Nogi podkreśli także dobrze dobrany strój oraz miej świadomość swojego wyglądu i bądź pewna siebie.