Dlaczego warto inwestować w strój sportowy?

Strój sportowy powinien być przede wszystkim wygodny. Często jednak zastanawiamy sie czy płacić więcej za technologię w nim zastosowaną, np. specjalne tkaniny. Zobacz na co warto zwrócić uwagę wybierając strój sportowy.

Jeżeli faktycznie płciami więcej za strój do ćwiczeń dlatego, że zastosowano w nim nowe technologie, a nie dlatego aby był zgodny z najnowszymi trendami to warto się przyjrzeć temu, co ta technologia wprowadza. Na przykład, aby ograniczyć liczbę szwów w koszulkach termicznych, firmy wykorzystują specjalne maszyny, które umożliwiają szycie ich w taki sposób, by tworzyły jedną całość. Takie koszulki powinny przylegać do ciała, lekko je uciskając, nie mogą być luźne - chodzi o to, byśmy czuli się tak, jakby ich wcale nie było. Stroje powinny być na tyle elastyczne, by nie ograniczały żadnych ruchów.

Każda marka stosuje także własny materiał (w każdym razie występuje on pod inną nazwą). Przede wszystkim chodzi o zastosowanie takiego rodzaju syntetyków, które ułatwiają oddychanie i odparowywanie potu. W przypadku odzieży termicznej, trzeba jednak pamiętać by nie używać antyperspirantów, ponieważ niszczą one takie koszulki.

Niektóre ulepszenia wprowadzane przez firmy są kwestią mody i wygody, inne zadbały również o poprawę wydolności przy ćwiczeniach. Producenci zapewniają na przykład, że mocno stabilizujące i przylegające tkaniny powodują zmniejszenie ilości zbędnych drgań w mięśniach. A to przekłada się na zmniejszenie niepotrzebnego obciążenia.

Jeżeli na poważnie zastanawiasz się nad uprawianiem sportu lub ćwiczeniami na siłowni, warto spróbować ćwiczeń w takiej odzieży. Zwiększa on nie tylko komfort i wygodę ale też poprawia efekty ćwiczeń i bezpieczeństwo. Jeżeli też decydujesz się na jedną dyscyplinę sportową, warto zaopatrzyć się w odzież przeznaczoną właśnie do danej aktywności. Zupełnie inny komfort zapewniają buty do biegania podczas joggingu, podczas gdy na siłowni mogą okazać się niewygodne, a nawet niebezpieczne dla zdrowia. Jeżeli zaś wybierasz lekkie ćwiczenia rozciągające, ważniejszy będzie komfort noszenia ubrania niż jego "magiczne" właściwości.

Więcej o: