Odejmij sobie kilka kilogramów wybierając odpowiednie...buty

Odpowiednio dobrane buty mogą w jednej chwili wyszczuplić i wydłużyć optycznie nogi. Wystarczy wybrać odpowiedni fason dla siebie.

Jeśli chcesz optycznie wydłużyć nogi i je wyszczuplić nie ma wyjścia - musisz zapomnieć o płaskich butach. Zamiast tego wybierz odpowiednie obcasy. Dobrze dobrane będą nie mniej wygodne niż ulubione baleriny.

Prostym zabiegiem, który pozwoli wydłużyć nogi będzie wybór butów w tym samym kolorze co spodnie lub rajstopy. Jeśli jednak zakładasz buty na gołe stopy, wybieraj kolory nude, beżowe czy w kolorze kości słoniowej - ważne aby buty miały kolor zbliżony do skóry.

Pamiętaj też o zachowaniu proporcji - cieniutkie szpilki przy masywniejszych udach nie będą wyglądać korzystnie. W takim wypadki lepiej sięgnij po buty np. na słupkach. Z drugiej strony filigranowe panie nie wyglądają zbyt korzystnie w masywnych koturnach czy platformach. Jeśli jesteś niska nie wybieraj też zbyt wysokich obcasów, ponieważ twój niski wzrost będzie dodatkowo rzucał się w oczy. Zapomnij też o butach z paseczkiem wokół kostki - takie buty skutecznie skracają nogi.

Więcej o: