Co powiesz na idealne szpilki? Poradnik

Jak to mówią, butów nigdy za wiele. Wiosna to czas odsłaniania nóg, tak więc sprawdź, w jakich butach twoje nogi będą wyglądać najkorzystniej.

Rzadko nasza uwaga skupia się na wyborze odpowiednich butów do naszej figury i często zapominamy, że buty mogą tak samo wpłynąć korzystnie lub niekorzystnie na całą naszą stylizację. Oczywiście pierwszym kryterium zawsze powinna być jakość wykonania i wygoda noszenia. Kiedy podejmujemy decyzję, czy dany but nam się podoba i chcemy go kupić, warto też pomyśleć też o tym, jak będzie wyglądał na naszej nodze i jakie efekty chcemy osiągnąć.

Wybór trampek, czy sportowych butów nie jest trudny. Co z innymi butami?

Buty na płaskim obcasie nigdy nie wydłużą nóg w taki sposób, w jaki zrobią to obcasy. Dlatego jeśli tylko możesz wybieraj nieco wyższe buty. Nie muszą to być od razu szpilki sięgające nieba, ale unikaj płaskich butów. Pamiętaj, że dobrej jakości buty na obcasie będą równie wygodne jak baleriny.

Jeżeli zależy ci na wydłużeniu nóg i ich optycznym wyszczupleniu wybieraj klasyczne buty z wydłużonym noskiem. Także kozaki na wysokim obcasie optycznie odejmą nogom objętości. Jeżeli masz trochę więcej ciała, unikaj płaskich, zaokrąglonych butów, które sprawią że twoja sylwetka będzie wydawać się cięższa.

Z kolei jeśli jesteś drobną kobietką, unikaj butów z długimi czubami, które będą wyglądać nieproporcjonalnie do twojego wzrostu. Botki i buty z paskami wokół kostek optycznie skrócą nogi i sprawią, że będziesz wyglądać na jeszcze niższą.

Jeżeli masz świetne nogi, ale kilka kilogramów więcej w górnych częściach ciała, unikaj szpilek na wąskim obcasie i sięgnij po buty z zaokrąglonym noskiem na solidnych słupkach lub platformach - dzięki temu unikniesz wrażenia, że sylwetka zwęża się ku dołowi.

Poniżej znajdziecie nasze propozycje dla każdej z was.

Więcej o: