Prezent na Dzień Dziadka

Odwdzięcz się za bezinteresowną miłość i podaruj dziadkowi wspaniały upominek. Fajny prezent na Dzień Dziadka nie musi być wyłącznie materialny. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które mogą sprawić radość niejednemu dziadkowi.

Dzień Dziadka obchodzimy 22 stycznia, zaraz po święcie Dnia Babci. Warto tego dnia podziękować dziadkom za ich miłość oraz obecność, a także obdarować ich prezentem od serca. Szukasz inspiracji? Zebraliśmy różne pomysły na prezent na Dzień Dziadka, możesz wśród nich znajdziesz coś idealnego dla twojego dziadka.

Dzień Dziadka pomysł na prezent 

Każdy dziadek jest inny - bywają wiecznie młodzi duchem, którzy starają się być na czasie i uwielbiają gadżety. Fajnym pomysłem na prezent może być na przykład zegarek z krokomierzem albo mały dron do wspólnych zabaw z wnukami. Są też eleganccy starsi panowie, którzy nie stracili wiary w siebie i nie przestali dbać o wygląd - tacy ucieszą się z dobrej koszuli lub dobrych perfum, którymi będą zawracać babci w głowie. Jeśli dziadek jest starszy i wiernie odzwierciedla wizerunek mądrego, spokojnego domatora z bajek, spraw mu drobiazg, który podkreśli wagę ogniska domowego lub pozwoli mu ciekawie spędzać dni. Jeśli dziadek jest kawoszem, możesz sprawić mu w ramach prezentu elegancką kawiarkę oraz paczkę doskonałej kawy. 

Dzień dziadka prezent
Fot. Unplash

Fajny prezent na Dzień Dziadka

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także prezenty niematerialne. Jeśli dziadek jest melomanem, w ramach prezentu możesz podarować bilet na premierę do opery czy filharmonii. Dziadek lubi oglądać filmy? Na pewno ucieszy go abonament do kina, albo wykupiony dostęp do Netflix. Dla dziadków podróżników świetnym pomysłem na prezent będzie wykupienie rodzinnej wycieczki. To nie musi być od razu wyjazd do ciepłych krajów, warto wspólnie pozwiedzać nawet bliskie okolice. A może dziadek lubi uczyć się nowych rzeczy? Specjalistyczny kurs albo warsztaty pod okiem fachowca będą na pewno niebanalnym pomysłem na upominek. Fajny prezent na Dzień Dziadka nie musi być bardzo kosztowny. Zorganizowanie wspólnego wyjścia do parku, ZOO czy restauracji nie będzie generować wielkich wydatków, a wspólne spędzenie czasu to zawsze świetny pomysł na prezent na Dzień Dziadka. 

oryginalny prezent na dzień dziadka
Fot. Unsplash

Oryginalny prezent na Dzień Dziadka

Każdy dziadek na pewno doceni prezenty wykonane samodzielnie przez wnuki. Te najmłodsze na pewno będą pracowały nad laurkami w przedszkolach, warto jednak pomóc dzieciom i stworzyć wspólnie coś niepowtarzalnego. Ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Dziadka może być fotoksiążka lub fotokalendarz z rodzinnymi zdjęciami, które będą przypominać o najbardziej radosnych chwilach w życiu. Do stworzenia takiej książki warto zaangażować całą rodzinę oraz przyjaciół i zebrać fotografie np. z czasów młodości dziadka. 

prezent na dzień dziadka
Fot. Unsplash

Dzień Dziadka prezent dla eleganta

Klasyczna koszula, świetnie dobrany krawat i spinki do mankietów to sprawdzone prezenty dla dziadków, którzy lubią dobrze się ubrać. W wyborze odpowiedniego rozmiaru koszuli na pewno pomoże babcia, w przypadku dodatków warto celować w ulubione kolory obdarowywanego. Co jeszcze możesz podarować dziadkowi? Skórzany portfel na pewno sprawi radość, tak samo jak elegancki szalik czy klasyczne rękawiczki