Dresy na salonach - sprawdź jak je nosić

Sportowe spodnie też mogą wyglądać stylowo. Nie wierzysz?

Szare sweatpants już dawno przestały kojarzyć się wyłącznie z salą treningową. Średnio co drugi sezon sportowe spodnie wracają na deski wybiegu dla modelek. W tym sezonie zaprezentowała je m.in. Isabel Marant, a model pochodzący z tej kolekcji miała na sobie Joanna Horodyńska. Połączenie szpilek z dresami wywołało wówczas oburzenie wśród inernautów. Zestawianie tego rodzaju spodni z eleganckim obuwiem nie jest nowością. Podobne zestawy miały już na sobie m.in. Rihanna, Beyonce i Eva Longoria. Największym zwolennikiem dresów jest jednak Alexander Wang, który szczególnym uczuciem darzy ten rodzaj odzieży.

Jaki model wybrać?

Stylizacja z modelem spodni jaki zaproponowała Isabel Marant jest bardzo ryzykowna! Jeśli jesteś zdecydowana na połączenie sportowego stylu z eleganckim casualem wybierz bawełniane lub jersey'owe sweatpants ze zwężoną nogawką. To jeden z najpopularniejszych fasonów dresowych spodni, który od kilku lat podbija street fashion. Pamiętaj, aby spodnie nie były zbyt ekstrawaganckie lub przesadnie za duże!

Pamiętaj!

Kupuj spodnie we właściwym rozmiarze. Mniejszy rozmiar wcale nie wyszczupli twoich krągłości tylko je podkreśli! Z kolei za duże o dwa rozmiary gacie będą wyglądać komicznie...

Patrz na metkę! Kiepskiej jakości spodnie nawet po kilku tygodniach mogą wyglądać na mocno "schodzone".

Unikaj dodatków w postaci aplikacji, naszywek i nadruków - mogą wyglądać kiczowato...

Sweatpants mogą skracać optycznie nogi! Jeśli chcesz tego uniknąć, połącz dresy z butami na koturnie lub na obcasie.

Jak nosić?

Tego rodzaju spodnie można nosić na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsza kompozycja składa się z luźnego t-shirta lub koszuli zapinanej na guziki i skórzanej ramoneski, którą można zastąpić blezerem. Na nogach mogą znaleźć się sznurowane botki na koturnie lub buty na motocykl.

Chcecie zobaczyć kilkanaście innych stylizacji z dresami w roli głównej? Zajrzyjcie do GALERII

Więcej o: