H&M Waste Collection - resztki po współpracy z Lanvin

Kolejna wiosenna linia H&M. Przygotowana z resztek materiałów po współpracy z Lanvin. Czyżby modowy recykling?

Ta mini kolekcja to krok H&M w stronę ekologii. Po raz pierwszy chyba, znana marka specjalnie przygotowała specjalną linię, której celem było zużycie materiałów pozostałych po projektach Lanvin for H&M. Tak powstała Waste Collection.

Te sześć modeli to wyraźna inspiracja latami 60. i graficznymi wzorami z tamtych czasów. Cukierkowe, słodkie kolory, romby, pasy i zygzaki i prosta linia ubrań. Tkaniny pozostałe po jesiennej kolekcji stały się tu inspiracją do odważnego kroku marketingowego.

Torba z Waste Collection, H&M

Z jednej strony można bowiem powiedzieć, że szwedzka firma dba o ekologię i środowisko, zachowuje się rozsądnie w trudnych czasach - z drugiej jednak można jej zarzucić odcinanie kuponów od własnej pracy, wtórność i pazerność, bo wykorzystano materiały przeznaczone do utylizacji każąc za nie płacić klientom jak za całkiem nową, przygotowywaną z dużym wyprzedzeniem kolekcję.

Zdania są podzielone, także na temat jakości tych strojów, nie można jednak zarzucić firmie, że brak jej innowacyjności i pomysłów na rozwój działalności. Może nie ważne też co się pisze, ważne, że jest głośno?

Jakiego Wy jesteście zdania? Czekamy na Wasze komentarze...

Uwaga: kolekcja będzie lada moment dostępna, ale tylko w wybranych sklepach. Na pewno nie znajdziemy jej w Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu i kilku innych krajach Środkowego Wschodu.

Więcej:

H&M for Hasbeens

H&M i Hasbeens - nowa limitowana kolekcja butów

Więcej o: