Dr Martens - kultowe buty, które nie przestają być modne

Zobacz najciekawsze buty z kolekcji marki Dr Martens.

Do wzrostu popularności glanów marki Dr. Martens przyczynili się wokaliści brytyjskiej grupy rockowej The Who, Sex Pistols oraz Iggy Pop, którzy uwielbiali te buty. Ale tak naprawdę wszystko zaczęło się od kontuzji...

Niemiecki chirurg dr. Klaus Martens skręcił kostkę. Aby chronić ją przed dalszymi urazami oraz wstrząsami, stworzył wygodne i bardzo trwałe buty. Początkowo nosili je jedynie listonosze, budowlańcy oraz policjanci. Szybko jednak charakterystyczne buty Dr. Martensa stały się symbolem buntu i rock'n'rolla.

Od momentu powstania nic się nie zmieniło - Martensy nadal są niesamowicie komfortowe i niezniszczalne. Pojawiło się za to mnóstwo nowych modeli. Wariacje na temat tych glanów to nie tylko zabawne lub zaskakujące printy. Oprócz klasyków znajdziesz też oksfordki, wyjątkowe i zabawne baleriny, letnie klapki i zimowe kozaki.

Glany Dr. Martens najlepiej wyglądają w połączeniu z wąskim spodniami. Mogą nimi być rurki lub legginsy. Unikalnym pomysłem jest zestawienie ich ze zwiewnymi sukienkami. Możesz nosić glany z t-shirtami, ramoneską, parką a nawet koszulą.

A jaki jest Wasz sposób na Martensy?

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Więcej o: