Lśniące włosy - jak je osiągnąć

Zobacz pięć skutecznych wskazówek jak dbać o włosy, aby nie straciły blasku.

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych i lśniących włosach. Dzięki nowym technologiom nawet najbardziej zniszczone włosy mogą wrócić do formy i na nowo uzyskać dawny blask. Należy jednak pamiętać, że musimy o nie odpowiednio dbać, bo im zdrowsze włosy, tym piękniejszy ich wygląd. Co więc zrobić, aby włosy zachwycały naturalnym blaskiem? W odpowiedzi na to pytanie, przygotowaliśmy dziś pięć wskazówek, które pomogą Ci ten blask osiągnąć i utrzymać na długo.

 

1. Zapomnij o trendzie "no poo"

Ostatnimi czasy bardzo modny stał się trend "no poo" polegający na nie używaniu w codziennej pielęgnacji włosów żadnych kosmetyków. Zamiast tego zwolennicy tej mody proponują używanie mikstur, na przykład z sody albo mąki. Chodzi o to, aby pielęgnacja była jak najbardziej naturalna. Ma to oczywiście swoje plusy, ale mycie włosów samą wodą niekiedy nie wystarcza, a już na pewno nie wtedy, kiedy chcemy, aby nabrały blasku. Używaj więc kosmetyków, ale dopasowanych do typu Twoich włosów. Nie przesadzaj jednak z częstotliwością i ilością. Wszelkich odżywek używaj nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

 

2. Sprawdzaj skład kosmetyków

Kupując nowy szampon albo odżywkę czytaj, co w sobie zawiera. Wybieraj te kosmetyki, które posiadają jak najwięcej naturalnych olejków. Olejki się w skórę głowy, co znacznie poprawia wygląd i kondycję włosów.

 

3. Schładzaj głowę

Mycie głowy zbyt ciepłą wodą także ma wpływ na matowy wygląd włosów. Konkretniej mówiąc, prowadzi to do niszczenia powłoki włosa i rozdwajania się końcówek. Po spłukaniu szamponu na sam koniec obmyj włosy chłodniejszą wodą. Zamknie to pory włosa i w ten sposób staną się gładsze.

 

4. Używaj masek na włosy

Maseczki do włosów używaj przynajmniej dwa razy w miesiącu. W miarę możliwości rób to częściej, ale nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Dzięki temu włosy staną się odżywione i mocne, a ich blask stanie się o wiele bardziej intensywny.

 

5. Chroń włosy

Najlepsze do ochrony włosów są mgiełki w spreju, które również nadają blasku. Są swego rodzaju "płaszczem" ochronnym. Na rynku kosmetycznym znajdziesz mnóstwo rodzajów mgiełek, które możesz dopasować do indywidualnych potrzeb Twoich włosów. Znajdziesz między innymi spreje nabłyszczające, dodające objętości, zapobiegające łamaniu się włosów i wiele innych. Naprawdę warto je mieć w kolekcji pielęgnacyjnych kosmetyków.

 

Postępując zgodnie z tym wskazówkami z pewnością nadasz blasku swoim włosom. Możesz też przy najbliżej okazji zapytać o radę swojego fryzjera, który z pewnością będzie wiedział, co zrobić, aby Twoje włosy były zdrowsze i mocniejsze. Być może salon, który odwiedzasz ma w swojej ofercie zabiegi poprawiające kondycję włosów. Koniecznie o nie zapytaj.

 

 

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ