Piłowanie paznokci - nadaj im piękny kształt

Zobacz w jaki sposób możesz nadać piękny i modny kształt swoim paznokciom.

Twój kształt paznokcia odbiega od ideału i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim nie załamuj się tylko spróbuj doprowadzić swoje paznokcie do porządku. Pierwszą rzeczą, którą powinnaś się nauczyć jest odpowiednie piłowanie paznokci. Dzięki umiejętnemu posługiwaniu się pilnikiem możesz stworzyć naprawdę przepiękne i elegancko wyglądający manicure.

Dziś przedstawimy Ci trzy najmodniejsze i najbardziej popularne kształty paznokci jakie możesz osiągnąć za pomocą pilnika. Wybierz kształt, który najbardziej Ci odpowiada i spróbuj go osiągnąć na swoich paznokciach.

Kształt owalny

Owalny kształt paznokcia to najbardziej klasyczny i elegancki typ. Są świetnym wyborem dla pań o nieco większych dłoniach. Górna część paznokcia przypomina wtedy zaokrąglony łuk dzięki czemu paznokcie wydają się drobniejsze. Jeśli masz naturalnie szeroki kształt paznokcia, to jest to opcja jak najbardziej dla Ciebie.

Jak piłować

Aby uzyskać kształt owalny powinnaś przede wszystkim skupić się na piłowaniu boków paznokci. Piłuj je od końca aż do górnej części paznokcia. Pamiętaj też, aby nie nadać górnej części zbyt szpiczastego zakończenia, gdyż może to popsuć efekt. Jeśli górna część zaczyna robić się szpiczasta, to delikatnie ją przypiłuj na bardziej łukowaty kształt. Końcówka paznokcia powinna zostać nieco szersza.

Kształt kanciasty

Kanciasty kształt paznokciaKanciasty kształt paznokcia

Kanciasty sposób piłowania paznokcia jest również bardzo popularny i wybierany najczęściej przez panie, które nie mają za dużo czasu na pielęgnację paznokci. Nie jest jednak odpowiedni dla osób, których naturalna płytka paznokcia jest szeroka, gdyż kanciasty kształt tylko spotęguje jej szerokość, co zaburzy proporcje dłoni. Jeśli wybierzesz nieco krótszą wersję niż ta na obrazku wyżej, to będzie to idealna opcja dla pań, które uprawiają czynnie sport. Kanciasty kształt jest także bardzo komfortowy.

Jak piłować

Najpierw spiłuj boki paznokcia. Następnie piłuj czubek aż do momentu, kiedy będzie na tym samym poziome, co boki. W ten sposób powinnaś otrzymać dwa kanty oraz płaską górną część paznokcia. Jeśli przeszkadzają Ci zbytnio szpiczaste kanty, to możesz je delikatnie spiłować. Brzegi paznokcia piłuj zaczynając od dołu i kierując się ku dołowi. Rób to jednak bardzo delikatnie, aby nie straciły kanciastego kształtu. Pilnuj poziomu kantów oraz płaskości górnej części paznokcia.

Kształt szpiczasty

Szpiczasty kształt paznokciaSzpiczasty kształt paznokcia

Szpiczasty kształt to trzeci modny i popularny kształt paznokci, który wymaga dużo pracy i doświadczenia. Idealny wybór dla pań, które chcą, aby ich dłonie wyglądały szczuplej. Optycznie wydłuża też palce. Piłowanie paznokcia na szpiczasty kształt musi odbywać się powoli oraz z dużą precyzją. Musisz uważać, aby nie spiłować ich za bardzo, gdyż mogą się wtedy łamać i zakrzywiać. Pamiętaj też, że tan kształt posiada także swoje wady. Stanowczo nie jest to opcja dla pań, które często piszą na klawiaturze albo wykonują prace domowe. Może to być dobry wybór na przyjęcie czy na imprezę, ale na co dzień raczej odradzamy tę wersję.

Jak piłować

Pilnik umieść pod płytką paznokcia i rozpocznij piłowanie ku dołowi w szpic. Bok paznokcia piłuj prostopadle do szpiczastej końcówki. Brzegi paznokcia powinny być całkowicie spiłowane.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ