Najnowsza kolekcja H&M, a w niej... ubrania z recyklingu!

Już wkrótce w ofercie H&M znajdzie się 16 nowych modeli jeansów. Wyprodukowano je z bawełny pozyskanej z recyklingu materiałów zebranych w ramach Programu Zbierania Odzieży prowadzonego w sklepach H&M.
"Stworzenie zamkniętego obiegu włókien, w którym nieużywane ubrania są przetwarzane na nowe, nie tylko redukuje ilość odpadów, ale również znacząco wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na surowce pierwotne oraz minimalizuje wpływ produkcji odzieży na środowisko naturalne"zauważa Karl-Johan Persson, Dyrektor Generalny H&M.

Od 2013 klienci H&M mogą zostawić nieużywaną odzież dowolnej marki w sklepach sieci. Do tej pory zebrano ponad 14 tysięcy ton materiałów! W nowej kolekcji jeansów dostępne są ubrania w 20% składające się z bawełny z recyklingu. H&M wciąż pracuje nad zwiększeniem tego udziału bez spadku jakości odzieży. Marka chce też zwiększyć w swojej ofercie ilość ubrań wytwarzanych w ten sposób.

W damskiej części kolekcji jeansowych propozycji "z recyklingu" znajdziecie model skinny oraz luźne "girlfriend". W jej skład wchodzą również kurtka, ogrodniczki o rozszerzanych nogawkach oraz jeansowy kombinezon. W męskiej linii zobaczycie zapinaną na suwak kurtkę oraz dwa modele luźnych spodni slim. Wśród propozycji dla dzieci znalazły się zapinana na suwak bluza z kapturem z uszami, rozciągliwe spodnie z cekinami, koszula z kapturem oraz spodnie o luźnym kroju.

Więcej o: