Jak szybko zmyć lakier do paznokci nie używając zmywacza - poznaj nasze triki!

Podpowiemy Ci, w jaki sposób szybko zmyć lakier do paznokci bez potrzeby używania zmywacza. Zobacz!

Nie masz za dużo czasu i musisz szybko zmyć nieładnie już wyglądający lakier do paznokci? A w dodatku zauważyłaś, że jak na złość skończył Ci się zmywacz? Nie panikuj! Bez niego też można sobie jakoś poradzić. Oto nasze sprawdzone sposoby:

1. Dezodorant albo mgiełka do ciała

Z bliskiej odległości spryskaj paznokcie dezodorantem albo mgiełką do ciała. Lakier powinien zacząć się lekko topić i odpryskiwać. Wtedy możesz go łatwo zmyć za pomocą wacika. Jeśli dalej nie schodzi łatwo, spryskaj paznokcie jeszcze raz.

 

2. Top coat

Na kolorowy lakier do paznokci nanieś top coat albo bezbarwny lakier. Dopóki będzie jeszcze mokry naruszy twardą warstwę kolorowego lakieru, więc bez większego problemu będziesz mogła go zmyć wacikiem i wodą. Uwaga! Ten sposób jest trochę "brudzący" szczególnie jeśli próbujesz zmyć lakier o ciemnym kolorze, dlatego po tym zabiegu dokładnie umyj ręce mydłem.

 

3. Lakier do włosów albo perfumy

Lakiery do włosów i perfumy zawierają alkohol, który rozpuszcza lakier do paznokci. Spryskaj nimi wacik, a zadziałają podobnie jak zmywacz do paznokci.

 

Mała uwaga na zakończenie!

Tych sposobów używaj tylko wtedy, gdy rzeczywiście brakuje Ci zmywacza. Pamiętaj, że częste ich wykorzystywanie może źle wpłynąć na kondycję Twoich paznokci. Zmywacz jest zawsze lepszym wyborem, gdyż nie niszczy płytki paznokcia. Te triki zachowaj tylko na szczególne przypadki!