Zalando prezentuje mini kolekcję sneakersów Reebok X Patrick Mohr

Wczoraj na Zalando.pl ruszyła sprzedaż limitowanej kolekcji sneakersów. Projektant Patrick Mohr zreinterpretował dobrze znany model Reebok Classic Ventilator z lat 90., tworząc trzy wyjątkowe modele dla kobiet i mężczyzn.

Stworzone w latach 90. buty sportowe Reenok Ventilator do tej pory są jednymi z najmodniejszych modeli.

Połączenie czerni i bieli, podobnie jak model Ventilator, jest klasyką, którą możesz nosić do wszystkiego i przy każdej okazji. Dodatkowo zabawa tymi dwoma kolorami jest dla mnie niesamowicie ekscytująca. Myślę w czarno-białych kategoriach. Nie uznaję szarości. Istnieją tylko skrajności. Dla mnie, biel i czerń to wyraz gry pomiędzy dwoma światami - mówi projektant.

Projekty Patricka Mohra można określić jako połączenie wyrafinowanego stylu miejskiego z niewielką domieszką sportu i nutą awangardy. Wszystkie buty stworzone przez projektanta dla Zalando.pl bazują na próbie osiągnięcia równowagi pomiędzy czernią a bielą. Pierwszy model zawiera więcej bieli niż czerni, a drugi odwrotnie. Trzecia para to równowaga z podziałem pół na pół na biel i czerń.

Wszystkie trzy modele, przedstawiają wspólną historię, w której mimo istnienia w dwóch oddzielnych i całkowicie odmiennych światach, są w stanie wchodzić między sobą w interakcje, a w rezultacie tworzyć zbalansowaną całość- wyjaśnia Mohr.

Znakiem flagowym projektanta jest zastosowanie symbolu trójkąta, który znajdziecie na wszystkich trzech modelach. Szukajcie go na języku, podeszwie bądź wykończeniu sznurówek. Ciekawie wygląda również pikowana skóra zainspirowana ramoneską.

Wszystkie modele dostępne są w ofercie Zalando.pl od 19.08.2015. Ich cena to 429 zł.