Jogging - modne stylizacje do biegania

Twoją pasją jest bieganie? Chcesz ją połączyć z modą? Jeśli tak, to zobacz 3 modne stylizacje idealne do biegania!

Ścieżki biegowe zapełniły się szczelnie. Jogging uprawia młodzież, młode mamy, powracające do formy po ciąży i ludzie starsi. Bieganie jest trendy, bo nie ogranicza i przynosi rewelacyjne efekty. O czym warto wiedzieć, zanim dołączysz do grona biegaczy?

Jogging robi zawrotną karierę wśród amatorów aktywnego trybu życia. Dlaczego? To jeden z nielicznych sportów, które pozwalają na całkowitą wolność. A kto z nas nie lubi myśli, że nic go nie ogranicza? Do przebieżki nie potrzebujesz partnera. Nie wykupujesz karnetu i nie jesteś niewolnikiem godzin otwarcia żadnego sportowego klubu. Chcesz biegać przed pracą? Wstań wcześniej i zrób to! Poranne wstawanie to dla ciebie tortura? Nie ma sprawy, biegaj popołudniami lub wieczorem. Podobno istnieje nawet technika umożliwiająca bieganie przed telewizorem, tak zwany slow jogging. Jeśli masz możliwość możesz także biec do pracy i z powrotem. Wszystko da się zorganizować, wystarczą dobre chęci i odrobina wyobraźni. Ten sport jest dostępny całą dobę, niemalże w każdym miejscu na kuli ziemskiej.

 

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Kompletowanie stroju biegacza warto zacząć od tego, co pod spodem. Podstawą jest zatem dobra bielizna. Biust, nawet niewielki potrzebuje wsparcia podczas aktywności fizycznej, bazującej na podskokach i opadaniu. Dobrze, by biustonosz przeznaczony do uprawiania joggingu był wyposażony w specjalne podpory oraz ergonomiczne, odciążające ramiączka. Z kolei przy oglądaniu miseczek warto zwrócić uwagę na technikę ich szycia. Te bezszwowe, wyłożone od wewnątrz miękką tkaniną (na przykład mikrofazą frotte) dbają dodatkowo o komfort piersi i zapobiegają podrażnieniom. Dobrze też, gdy producent informuje o właściwościach swojej tkaniny - biustonosz dedykowany biegaczkom powinien regulować odprowadzanie wilgoci i dbać o suchą skórę.

 

Każda aura jest dobra

Wiele sportów uzależnionych jest od warunków pogodowych, ale nie bieganie. Trasy biegowe dostępne są cały rok, niezależnie od tego, czy są suche, czy mokre, czy pokryte śniegiem. Dlatego kompletowanie outfitu biegacza powinno zakładać wszelkie możliwie opcje pogodowe. Latem biegamy w szortach i topie, zimą w długich spodniach, oddychającej bluzie i wiatroszczelnej kurtce. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia, a z tym warto zwrócić się do doradcy. Logo ulubionej marki i preferowana gama kolorystyczna to za mało, by zakup gwarantował satysfakcję i umożliwił komfortowe, a przede wszystkim bezpiecznie uprawianie sportu.

Aby zainspirować Cię do stworzenia swojej własnej joggingowej stylizacji poniżej przedstawiamy trzy stylizacje, które ułatwią Ci skompletowanie swojej odzieży do biegania.

 

Anita Activemateriały prasowe

 

 

 

Anita Activemateriały prasowe

 


Anita Activemateriały prasowe