Jak kupować bieliznę przez internet - poradnik

Znalazłaś piękną bieliznę w sklepie internetowym, ale nie wiesz czy będzie na Ciebie pasować? Zobacz poradnik marki Dalia, który pomoże Ci w zakupieniu bielizny przez internet!

Odpowiedni rozmiar to podstawa dobrze dobranego biustonosza i udanych zakupów... Najlepiej jest gdy miałyśmy wcześniej brafitting, a jeśli nie, nic straconego, możesz zmierzyć się sama. Jak się do tego zabrać? Potrzebne są dwa wymiary - pod biustem i w biuście. Pierwszym krokiem powinno być zmierzenie obwodu. Na wydechu należy umieścić centrymentr krawiecki tuż pod biustem i ciasno ściągnąć. Wynik należy zaokrąglić w dół do całej piątki (np. 78 zaokrągla się do 75). Zaokrąglenie w dół pozwala uniknąć zbyt luźniego obwodu. Biustonosze zrobione są z elastycznych materiałów, więc szybko dopasowują się do kształtów noszącej je kobiety. Początkowo zapinamy je na pierwszą (zewnętrzną) haftkę. Dzięki temu rozciągający się w czasie noszenia obwód posłuży nam dłużej - tłumaczy Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia.

Kolejny etap to miara samych piersi. Centymetr należy poprowadzić w najszerszym miejscu, na wysokości brodawek. W tym przypadku pod żadnym pozorem nie należy ściskać biustu. Najlepiej mierzyć się bez biustonosza. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości i miara zdejmowana jest w staniku, można pozwolić sobie na lekkie ściśnięcie centymetra. Różnica obwodu pod i w biuście daje odpowiednią dla danej kobiety miseczkę. Wyniki mierzenia sprawdź w tabeli rozmiarów producenta. W szerokiej rozmiarówce marki Dalia można znaleźć miseczki od A do M i obwody od 60 do 100 cm. Taki zakres wymiarów pozwala na idealne dopasowanie biustonosza.

 

Na jaki model się zdecydować?

Mając rozmiar biustonosza można przejść do kolejnego kroku, czyli wyboru odpowiedniego modelu. Zróżnicowanie jest duże, a każdy rodzaj odpowiada innym potrzebom.

- Semi-soft, to biustonosz, w którym dół miseczki jest usztywniony wkładem gorseciarskim, co wraz z fiszbinami pozwala odpowiednio ukształtować piersi. To zdecydowanie model przeznaczony dla kobiet z dużym biustem, którym zależy na lekkim, ale dobrze podtrzymującym staniku. Biustonosze semi-soft unoszą piersi i zaokraglają je. Dobrze wyglądają pod letnimi sukienkami z większym dekoltem.

-Soft jest rodzajem miękkiego biustonosza, w całości wykonanego z haftu lub dzianiny, który dostosowuje się do kształtu piersi. Przeznaczony dla Pań z mniejszym i jędrnym biustem. W ramach tego modelu znajdziemy różne kroje, np. tulipan, którego dół miseczki obszyty jest cienkim tiulem, a pionowe cięcie zapewnia solidne podtrzymanie nawet dla większego biustu. Dzięki lekkiej konstrukcji i cienkim materiałom sprawdzi się do letnich stylizacji.

-Model push up jest w całości usztywniony wkładem gorseciarskim i dodatkowo posiada kieszonki na wkładki, które pozwalają korygować kształt biustu. To dokonała propozycja dla kobiet, które chcą uwydatnić biust i optycznie go powiększyć. Odpinane ramiączka pozwalają łatwo dopasować biustonosz do każdej kreacji.

-Kolejnym modelem w całości usztywnionym wkładem gorseciarskim jest model big. Podobnie jak w przypadku staników push up, zastosowane kroje i fiszbiny mają za zadanie uwydatnić i modelować piersi.

- Bardotka to również w pełni usztywniany model, posiadający dodatkowo kieszonki na wkładki modelujące. Zastosowano w nim jednak taśmy silikonowe w obwodzie i specjalny krój, który pozwala nosić go bez ramiączek. Świetnie sprawdzi się do sukienek typu bandeau, mocno podtrzymując i eksponując biust.

Każdy model biustonosza przeznaczony jest do innego typu stroju i okazji. Ważne jest także dostosowanie modelu do biustu. Jeśli nasze piersi nie są zbyt obfite wybierzmy model push up, który podniesie je i ukształtuje. Posiadaczkom dużego biustu polecamy semi-softy, które nie tylko pięknie modelują, ale także mocno podtrzymują piersi, zapewniając komfort noszenia - dodaje Iwona Miklusiak z Dali.