Jak przyspieszyć wysychanie paznokci?

Znasz to? Poświęciłaś sporo czasu, by pomalować paznokcie i zbyt krótko zaczekałaś aż wyschną? Na lakierze pojawiają się zadrapania lub odciśnięta tkanina. Sprawdzamy, jak przyspieszyć wysychanie paznokci!

Wysychanie paznokci trwa bardzo długo. Zdarzają się lakiery, które nawet po 2-3 godzinach są podatne na tworzenie się nieestetycznych odgnieceń. Jak najłatwiej sprawdzić czy emalia wyschła? Dotknij jedną płytką paznokcia drugiej. Jeśli delikatnie się lepią, musisz jeszcze chwilę zaczekać.

Wysychanie paznokci można przyspieszyć stosując odpowiednie preparaty kosmetyczne. Mają formę olejku lub lakieru i stosujemy je na sam koniec manicure'u. W swojej ofercie ma je wiele firm kosmetycznych.

Jednym z domowych sposobów na szybsze wysychanie paznokci jest posmarowanie ich oliwką dla dzieci. Nie tylko przyspieszy schnięcie lakieru, ale również odżywi skórki.

Kilka domowych sposobów na szybkie suszenie paznokci znajdziesz tutaj. Szukasz większej ilości modowych i kosmetycznych inspiracji? Zaglądaj regularnie na Groszki.pl!

Więcej o: