Krem BB kontra krem CC - który wybrać?

Po pojawieniu się kremów BB rynek kosmetyczny zalały kolejne nowości: CC, DD a nawet EE! Jak się nie pogubić w tych literkach i wybrać właściwy krem?

Kremy BB przywędrowały do nas z Azji i od razu zrobiły zawrotną karierę! W chwilę potem pojawili się ich bliscy kuzyni...

Krem BB jest kosmetykiem, który jednocześnie pielęgnuje skórę i nadaje jej ładny wygląd. Nie musisz już pod niego używać dodatkowego kosmetyku pielęgnacyjnego, powinnaś natomiast dobrać go do potrzeb skóry. Producenci najczęściej dzielą kremy BB w zależności od rodzaju cery. Warto na to zwrócić uwagę.

Krem CC podobnie jak poprzednik pielęgnuje, ale zapewnia zdecydowanie mocniejsze krycie. Jego odpowiednikiem przeznaczonym dla cery dojrzałej jest krem DD (dynamic do all). Najnowszą generacją kosmetyków są kremy EE, które posiadają jeszcze więcej właściwości pielęgnacyjnych.

Jak nakładać kremy? Palcami lub, bardziej precyzyjnie, pędzlem. Przykładowo marka EcoTools stworzyła do tego celu specjalny, ukośny pędzel, którego precyzyjnie wyprofilowane krawędzie pozwalają na idealne rozprowadzenie kremu nawet w najtrudniejszych miejscach, czyli wokół nosa i pod oczami.

A Ty za co kochasz kremy BB, CC itd.? Masz swój ulubiony?

Więcej o: