New York Fashion Week od kuchni [zdjęcia z backstage'u]

Chciałabyś wiedzieć, co dzieje się za kulisami podczas New York Fashion Week? Maybelline New York pokazuje, jak wygląda praca wizażysty podczas pokazów mody. Jesteś ciekawa? Zobacz prawie czterdzieści zdjęć z backstage'u!

Zanim zaczną się pokazy mody rozpoczyna się praca wizażystów z nimi związanych. W makijażu tak samo jak w kolekcjach ubrań wszystko zaczyna się od pomysłu. Projekty make-upów przygotowywane są na tzw. face chartach czyli rysunkach przedstawiających twarz. Wykonuje się je kosmetykami do makijażu, którymi następnie będzie wykonany make-up na modelce.

Projekt makijażu musi pasować nie tylko do koncepcji pokazu i stylu w jakim utrzymana jest kolekcja. Najczęściej makijaże z różnych pokazów jednego projektanta w jakiś sposób do siebie nawzajem nawiązują. Trzeba to uchwycić i zawrzeć w projekcie.

Na pewno zwróciłyście uwagę na to, że makijaże fashion mają zazwyczaj jeden element mocno wyeksponowany. Mogą to być podkreślone brwi, graficzna kreska na oku, cień roztarty poza granice powieki. Są to bardzo oryginale elementy, które zwracają uwagę widzów, tworzą makijaż a jednocześnie... najczęściej nie są czasochłonne. Na wykonanie jednego make-up podczas pokazów mody jest przeznaczony określony czas i aby się w nim zmieścić wizażyści muszą odpowiednio zaplanować swoją pracę.

Po makijażach próbnych nadchodzi czas, by przystąpić do właściwej pracy i przygotować modelki do pokazu. Na zdjęciach w galerii zobaczysz, jak wygląda praca wizażysty w dniu pokazu.

Jak make-up z pokazów New York Fashion Week ma się do tego co widzimy potem na ulicach miast? Kobiety inspirują się makijażami z wybiegu, ale dostosowują je do codzienności. W ten oto sposób mocna graficzna kreska na powiece zapoczątkowała modę na kreski rysowane eyelinerem. Kolorowe oczy znajdują swój wyraz np. w podkreślonej na kolorowo dolnej powiece lub barwnej kresce. Trendem, który został przeniesiony wprost z pokazów mody są intensywnie kolorowe usta. Panie coraz częściej decydują się na użycie czerwieni lub fuksji. Wiele z nich zmierza się również z pomarańczem na ustach.

A czy Tobie udało się zaczerpnąć makijażowe inspiracje z pokazów mody? W komentarzach czekamy na Twój opis jakie!

Więcej o: