Nowa kolekcja H&M Conscious Exclusive

- Uwielbiam widoczne w kolekcji Conscious Exclusive wpływy ze wszystkich stron świata i urok ręcznie tworzonych nadruków, wykonanych przez jednego z naszych własnych, utalentowanych projektantów. A Olivia Wilde to idealna osoba do prezentowania tej kolekcji - mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M. Czas na Twoją ocenę kolekcji!

Już za miesiąc 16 kwietnia 2015 r. w sklepach H&M oraz w sklepie online będzie można kupić ubrania z najnowszej kolekcji H&M Conscious Exclusive. Jej twarzą jest aktorka Olivia Wilde.

H&M Conscious Exclusive jest próbą pokazania, że ciekawe i różnorodne ubrania można stworzyć z ekologicznych materiałów jak konopie, organiczny len i organiczna skóra. Główną bohaterką stała się sukienka i jej najróżniejsze oblicza. W zależności od fasonu czy kolorystyki może być ubraniem na każdą okazję.

Znajdziecie sporo modeli maxi, w których zastosowano prześwity i dosyć duże rozcięcia. W wielu z nich wycięto modne, głębokie dekolty w kształcie litery V zarówno z przodu, jak i na plecach. Podoba nam się asymetria niektórych sukienek osiągnięta dzięki krojowi bądź podszyciu części materiału tak, że układa się w geometryczny sposób.

Kolekcja jest bardzo zróżnicowana nie tylko pod względem fasonów, ale również kolorystycznie. Sukienka bez rękawów z organicznego lnu i jedwabiu o efektownym kształcie zdobiona jest nadrukiem ręcznie rysowanych ptaków. Koktajlowa mała czarna wykonana z tkaniny Tencel® i wełny pochodzącej z recyklingu ma afrykański klimat podkreślony rzędami cekinów, również pochodzących z recyklingu. Inna koktajlowa sukienka bez rękawów ma nadruki inspirowane japońskim malarstwem tuszem i wykonana jest z organicznych konopi, organicznego jedwabiu i organicznej bawełny.

W kolekcji postawiono na indywidualizm, a inspiracje zostały zaczerpnięte z całego świata. Dzięki temu poszczególne ubrania są bardzo oryginalne. Nie można tego odmówić chociażby kurtce motocyklowej z tkaniny Tencel® wykonanej odwrotnym żakardem z wystającymi końcami nitek, czy smokingowej marynarce z organicznego jedwabiu z rękawami rozciętymi aż po łokcie tworzącymi teatralny efekt.

- Bardzo podoba mi się kolekcja Conscious Exclusive at H&M, zarówno wygląd ubrań, jak i towarzysząca ich powstawaniu etyka. Taka powinna być moda: wspaniały styl, naturalnie bardziej ekologiczny - mówi Olivia Wilde.

A Tobie podoba się pomysł na kolekcję?

Więcej o: