Wiosenna kolekcja włoskiej marki Cristinaeffe

?Kolekcja powstała w bliskim związku ze światem, w którym żyję i jest nim inspirowana; naturą, woniami, kolorami, otaczającymi mnie ludźmi, z którymi dzielę się opiniami, myślami i pomysłami.? - tak projektantka Cristina Fava, opisała swoją najnowszą kolekcję dla Cristinaeffe na wiosnę i lato 2015.

Marka Cristinaeffe jest wspólnym dziełem pary - Paolo Bertelliego i Cristiny Fava, którzy od lat 70. dzielą między sobą pasję do, jak to sami określają, „zwariowanego świata mody”. Ich działania zawsze dążyły do stworzenia firmy bazującej na jakości, kunszcie i historii - w równym stopniu, co teraźniejszości i aktualnych trendach. Cristinaeffe jest owocem tej pasji i reprezentuje wszystkie powyższe wartości.

Najnowsza kolekcja na wiosnę/lato 2015 jest skierowana do współczesnej, tryskającej energią kobiety, która chwyta każdy dzień. Jest ona osobą barwną i pewna siebie. Ubrania włoskiej marki pozwolą jej poczuć romantyczną atmosferę wiosny. Projektanci sięgnęli do historii mody. Celebrują zestawienie czerni i bieli w stylu księżnej Grace Kelly.

 

Cristinaeffe Cristinaeffe SS2015

 

Nie mogło zabraknąć również nawiązań do współczesności. Paolo Bertelliego i Cristiny Fava zainspirowali się otaczającą ich rzeczywistością, która daje wyraz poprzez miraż barw oraz kwiatowych i geometrycznych wzorów. Symbolizują ją nieszablonowe zestawienia tkanin. W kolekcji występują obok siebie eleganckie koronki, jedwab i szyfon, czy bardziej codzienna bawełna.

Kroje ubrań zostały zróżnicowane tak, by każda kobieta niezależnie od wieku znalazła coś odpowiedniego dla siebie. Poszczególne fasony są wysmuklające, rozkloszowane lub zupełnie proste. Również w zakresie kolorystyki panuje duża różnorodność. Obok klasycznego zestawienia czerni i bieli występują wielobarwne kwiatowe desenie. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu w ramach jednej kolekcji można tworzyć ciekawe i nieszablonowe stylizacje.

W kolekcji znajdziemy również propozycje na specjalne okazje o charakterze bardziej wieczorowym; niezawodna okazuje się tu subtelna kolorystyka - popularny nude, atłasowa biel czy blada żółć, zestawione z odważnymi dżetami i półprzezroczystymi tkaninami.

Każdy look wymaga odpowiednich dodatków, które czasami potrafią całkowicie zmienić jego ostateczny charakter. Akcesoria z najnowszej kolekcji Cristinaeffe dopełnią każdą stylizację. Możesz wybierać spośród wielobarwnych portfeli, torebek i breloków.

Co sądzisz o propozycjach z kolekcji Cristinaeffe?

Więcej o: