Nawilżający czy matujący? Jaki rodzaj fluidu wybrać?

Wiesz już jak dobrać odcień podkładu. Wchodzisz do drogerii i widzisz półki uginające się pod ciężarem przeróżnych kosmetyków. Jaki rodzaj fluidu wybrać?

Producenci podkładów prześcigają się w reklamach zapewnieniami, że ich kosmetyk pozostaje na twarzy przez 8 albo 12 godzin. Inni twierdzą, że jest nawilżający i rozświetlający. Co to w praktyce oznacza dla Twojej cery? Zobacz, aby nie wpaść w pułapkę i być naprawdę zadowoloną z zakupów.

Podkłady nawilżające i rozświetlające

Podkłady nawilżające i rozświetlające są to lekkie kosmetyki, które zapewniają jedynie niewielkie krycie niedoskonałości. Doskonale sprawdzą się przy cerze suchej i normalnej. Jeśli masz cerę tłustą omijaj je szerokim łukiem, bo na pewno nie będziesz zadowolona z zakupu.

Fluidy te są dobrym rozwiązaniem dla kobiet z problemami z popękanymi naczynkami. Są delikatne więc nie wpłyną niekorzystnie na cieniutką skórę. Ich minus jest taki, że niestety nie zakryją czerwonych plamek, a jedynie delikatnie wyrównają koloryt. Co z wielkimi wyjściami, gdy chcemy wyglądać idealnie? Możemy w kosmetyczce mieć drugi mocniej kryjący fluid, którego używamy okazjonalnie oraz dobry korektor.

Przykładem takiego fluidu jest podkład L'Oréal Paris True Match, którego składniki nawilżają skórę do ośmiu godzin, a sam podkład ładnie ujednolica cerę nie obciążając jej.

Drugim kosmetykiem, który rozświetli i nawilży naszą cerę jest kosmetyk firmy L`Oreal: Lumi Magique Fond de Teint. Zawiodą się na nim jednak osoby, które oczekują mocnego zmatowienia cery.

 

Mocne krycie i trwałość do 12 godzin

Podkłady, których producenci obiecują mocne krycie i trwałość do 24 godzin to najczęściej kosmetyki przeznaczone dla cery tłustej lub mieszanej. W tym przypadku sprawdzą się naprawdę idealnie. Zmatowią skórę i ukryją wszelkie niedoskonałości. Taki efekt zapewni nam podkład Maybelline Affinitone 24H.

Jeśli jednak posiadasz cerę suchą albo normalną po pewnym czasie stosowania kosmetyku możesz zobaczyć, że skóra stała się szara i wysuszona. Mogą również zacząć się na niej pojawiać wypryski. Jeśli więc lubisz idealne krycie używaj tego podkładu jedynie na wyjątkowe okazje.

Więcej o: