Innowacyjna kolekcja Pumy z surowców wtórnych

Wychodząc naprzeciw problemom, z którymi boryka się Ziemia, Puma stworzyła nową kolekcję produktów "Puma InCycle". Zostały one wytworzone z biodegradowalnych ekomateriałów w oparciu o zasady Fair Trade i w 100% nadają się do recyklingu.

Kolekcja "Puma InCycle" jest efektem wielu doświadczeń z zakresu przetwarzania surowców wtórnych. Podczas tworzenia kolekcji marka współpracowała z EPEA (Enviromental Protection Encouragement Agency), by spełnić rygorystyczne wymagania postawione ekologicznym produktom. W związku z tym, wszystkie posiadają certyfikat prestiżowego Instytutu Innowacji "Cradle to Cradle", którego zadaniem jest zapewnianie nieustannej poprawy jakości przy tworzeniu ekologicznych i bezpiecznych produktów.

"Puma InCycle" to innowacyjny pomysł w branży odzieżowej. Ma pozytywny wpływ na środowisko, ale nie tylko... Konsumenci, którzy wybiorą biodegradowalne produkty z ekologicznej linii, będę mieli poczucie, że zrobili coś pożytecznego dla świata. A to z pewnością poprawi samopoczucie.

pumamat.prasowe

W kolekcji stworzonej w całości z surowców z recyklingu znajdziecie: spodnie Puma Track Pants i bluzy Puma Track Jacket (wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z przetworzonych surowców wtórnych nadających się do całkowitego recyklingu) oraz plecak Puma Backpack (wykonany z polipropylenu, który może być ponownie wykorzystany jako materiał produkcyjny).

Dodatkowo, by jeszcze bardziej pomóc przyrodzie i chronić środowisko, marka wprowadziła w swoich sklepach specjalne pojemniki na niepotrzebne buty, ubrania lub inne akcesoria.  Program "Bring Me Back", wchodzący w skład globalnej strategii marki, ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów i zachęcenie ich do działań recyklingowych.

Kolekcja InCycle dostępna jest na terenie kraju od marca 2013 w wyselekcjonowanych sklepach Pumy oraz pod adresem: puma.com. Możecie ją także zobaczyć w naszej GALERII.