Dużo włosów: jak zwiększyć objętość fryzury? 8 prostych kroków

Megaobjętość to główny trend w jesiennych fryzurach. Powiększone są fale i loki, napompowane koki, proste włosy też muszą być puszyste. Optyczne zagęszczenie jest więc priorytetem
1. Podsusz włosy

Nie modeluj mokrych włosów. Najpierw osusz je ręcznikiem, a potem podsusz tak, by nie były mokre, ale lekko wilgotne. Przedmuchuj je wokół głowy równomiernie, by mokre i ciężkie kosmyki nie obciążały i nie spłaszczały włosów podsuszonych i przez to lekkich.

2. Rozprowadź piankę

Wyciśnij na dłoń porcję pianki dodającej objętości. Specjalistyczne produkty powodują,

że włosy odpychają się wzajemnie, a w wolnych przestrzeniach jest dużo powietrza, przez co wydają się nadmuchane. Wczesz ją grzebieniem na całej długości włosów.

3. Unieś u nasady

Zastosuj produkt odbijający włosy od skóry, dzięki niemu nie będą oklapnięte. Spryskaj je na długości kilku centymetrów od skóry. Usztywni on delikatnie włosy, nie sklejając ich, i pozwoli skutecznie je wymodelować. Gdy fryzura zacznie opadać, unieś je lekko od skóry palcami, by odświeżyć efekt.

4. Do dołu głową

Modelowanie dla niecierpliwych. Pochyl głowę do dołu i wysusz włosy, przeczesując je palcami. To alternatywa tradycyjnego unoszenia na szczotce. Zapewnia naturalny efekt odbicia włosów od skóry i niesfornej fryzury.

5. Rozdziel włosy

Jeśli chcesz wygładzić włosy szczotką, po podsuszeniu rozdziel je przedziałkiem, oddziel górę i dół. Boki podepnij klipsami. Zacznij suszyć dolną warstwę, potem kolejno boki - tak, by mokre włosy nie opadały na te już wysuszone.

6. Modelowanie na szczotce

Do nadania objętości dobra jest szczotka średniej lub dużej grubości. Nawijaj na nią kolejno pasma, unosząc je u nasady. Modny, trwały efekt uzyskasz też, nawijając włosy spiralnie, trzymając szczotkę pionowo. Susz ciepłym powietrzem, aby utrwalić efekt, ostatni tusz suszarką daj na zimno.

7. Falujące papiloty

Efekt naturalnych fal daje nawinięcie włosów na gąbkowe papiloty. Każdy kosmyk nawijaj na papilot spiralnie od nasady po końcówkę. Po wysuszeniu rozwichrz i porozdzielaj pukle palcami, odsuwając je od skóry.

8. Utrwalanie lakierem

Ten produkt umacnia gotową już fryzurę. Rozpyl lakier równomiernie wokół włosów. Jeśli chcesz utrwalić fale, wgnieć go lekko palcami. Aby nadać megaobjętość, unoś pasma włosów u nasady i spryskuj lakierem lub pochyl głowę i rozpyl lakier od dołu.

Ekspert radzi

Adam Szaro, stylista fryzur Nivea: Efekt gęstych włosów zapewni konsekwentne stosowanie tej samej linii, np. nadającej objętość: od szamponu, przez odżywkę, piankę po lakier.

Więcej o: