Sekrety stylizacji włosów

Chcesz utrwalić lub wymodelować fryzurę? Sięgnij po kosmetyk, który sprawi, że włosy będą ci posłuszne. Także wtedy, gdy fryzura ma być celowo "zbuntowana"
Lakiery

Jak stosować: Rozpyl lakier z odległości ok. 20 cm na suche, ułożone włosy. Lakiery modelujące można stosować na wilgotne włosy przed modelowaniem. Aby zmienić fryzurę, wyczesz kosmetyk szczotką.

Efekt: Utrwalenie fryzury, usztywnienie włosów bez efektu sklejenia. Lakier rozpylony u nasady włosów pozwala nadać im większą objętość i lekko unieść je od skóry.

Pianki

Jak stosować: Najpierw wyciśnij w zagłębienie dłoni porcję kosmetyku (wielkości mandarynki). Nabieraj trochę pianki na grzebień i starannie rozprowadzaj od nasady

po końce włosów. Jeśli chcesz dokonać zmian na już ułożonej fryzurze, po prostu wgnieć piankę w wybrane kosmyki. Wymodeluj włosy na szczotce lub palcami.

Efekt: Ułatwia modelowanie, naturalnie utrwala fryzurę, lekko usztywnia i dyscyplinuje włosy. Skutecznie zapobiega ich opadaniu i przetłuszczaniu.

Żele

Jak stosować: Do modelowania suchych lub wilgotnych włosów. Żelem możesz usztywniać pojedyncze kosmyki bądź stroszyć wybrane pasma. Kosmetyk rozgrzewa się w dłoniach, a następnie rozprowadza na włosach palcami albo grzebieniem. Preparaty w sprayu równomiernie rozpyl na fryzurze. Kosmetyk można wyczesać, jednak wówczas włosy pozostają najczęściej matowe i dość twarde. Ciężko je ponownie wymodelować.

Efekt: Mocne utrwalenie fryzury. Żelem można wyrzeźbić najbardziej awangardowe kształty, unieść pasma i posklejać w sterczące kolce. Jedną z odmian jest żel dający efekt mokrych włosów: sprawia, że kosmyki są błyszczące i wydają się przez cały czas zwilżone. Modne są również preparaty krótkotrwale koloryzujące (farbują tylko do kolejnego mycia) lub o metalicznym połysku.

Lotiony

Jak stosować: Przed modelowaniem zwilż płynem osuszone ręcznikiem włosy.

Efekt: Włosy lepiej się układają, są bardziej sprężyste, mniej splątane, wygładzone, a jednocześnie bardzo delikatnie usztywnione. Lotion pozwala nadać fryzurze pożądaną linię bez obciążania włosów. Nie utrwala.

Środki do prostowania

Jak stosować: Są to mleczka, fluidy, płyny w sprayu. Rozprowadź je równomiernie

na wilgotnych włosach. Następnie wyprostuj kosmyki na okrągłej grubej szczotce

albo po wysuszeniu wyprasuj prostownicą.

Efekt: Wygładzają i dyscyplinują puszące się i skręcające włosy. Zabezpieczają przed wilgocią. Te przeznaczone do użytku wraz z prostownicą chronią również przed wysoką temperaturą i matowieniem.

Woski, pasty, gumy

Jak stosować: Do stylizacji awangardowych fryzur. Nakładaj na wysuszone włosy: woski

i pasty rozprowadzaj na wierzchniej warstwie włosów; wiórki gumy nakładaj na fryzurę. Efekt: Wosk wygładza włosy, zmiękczając je i nadając im intensywny połysk. Pasta spełnia podobną funkcję, ale daje efekt matujący. Guma zlepia włosy w fantazyjne strączki lub czupurne kolce.

Preparaty nabłyszczające

Jak stosować: Oszczędnie rozpyl kosmetyk na suche, ułożone włosy.

Efekt: Nadaje fryzurze bardzo intensywny połysk. Uwaga! Może natłuszczać i powodować,

że włosy wydają się nieświeże. Nie utrwala.

Więcej o: