Lakiery do paznokci

W makijażu są tym, czym biżuteria przy kreacji wieczorowej. Dobieramy je właśnie do stroju lub koloru pomadki.
Jak pomalować paznokcie, by lakier długo się trzymał? Trzeba zacząć od pielęgnacji płytki paznokciowej. Najważniejsze jest delikatne usuwanie skórek, najlepiej zsuwać je patyczkiem po zmiękczeniu specjalnym płynem. Pilnik (niemetalowy) nie może strzępić brzegów, dlatego paznokcie opiłowuje się tylko w jednym kierunku. Polerki wyrównującej płytkę używaj nie częściej niż raz w miesiącu, by paznokcie nie stały się zbyt cienkie. Zmywacz? Tylko niezawierający acetonu, koniecznie z witaminami. Pamiętaj, że paznokcie lubią odżywki dobrane do swych potrzeb - inną stosuje się do łamliwych, inną do cienkich. Jeśli są mocne, wystarczy im lakier podkładowy. Dzięki niemu kolorowa emalia nie przebarwi płytki. Po nałożeniu warstwy lakieru odczekaj, aż wyschnie i, jeśli trzeba, pomaluj ponownie. Na zakończenie zabezpiecz pomalowane paznokcie lakierem nawierzchniowym, tzw. top coat, który nabłyszcza, utwardza emalię i zabezpiecza przed odpryskiwaniem, a często także przyspiesza jej wysychanie.

Nasza skala ocen:

- świetny

- muszę go mieć

- warto kupić

- zastanowię się

- nie dla mnie

Testują:

Monika Piasecka, dziennikarka 30 lat

Zależało mi, by lakier szybko wysychał. Jeden z testowanych nie tylko błyskawicznie schnie, ale jest też bardzo trwały. Testuje lakiery: Bourjois, Clarins.

Ola Korytkowska, junior media planner 25 lat

Priorytetem dla mnie była łatwość aplikacji. Jeden z lakierów spełnił ten wymóg, drugi okazał się zbyt gęsty. Testuje lakiery: Estée Lauder, Bourjois.

Ewa Bocheńska, studentka 21 lat

Ważne są trwałość i żywy kolor. Ku mojemu zaskoczeniu lepiej wypadł w teście lakier tańszy. Testuje lakiery: L'Oréal, Dior.

Kasia Wengerek, Menedżer sprzedaży 30 lat

Zwracam uwagę na czas schnięcia i łatwość zmywania kosmetyku. Oba lakiery są porównywalne. Testuje lakiery: L'Oréal, Lancome.

Ola Pudło, studentka 19 lat

Spodobał mi się kosmetyk, który długo zachował połysk i nie schodził z paznokci. Drugi okazał się przeciętny. Testuje lakiery: Estée Lauder, Alessandro.

Agnieszka Kuphal, specjalista ds. reklamy 33 lata

Jeden z lakierów równomiernie się rozprowadzał i szybko wysychał. Drugi wymagał nałożenia dwóch warstw. Testuje lakiery: Clarins, Sally Hansen.

Maria Obara, studentka 20 lat

Wybrałam lakier o lepszej konsystencji i głębszym kolorze. Drugi był zbyt rzadki i szybko odpryskiwał. Testuje lakiery: Sally Hansen, Dior.

Monika Olędzka, studentka 20 lat

Ważna jest konsystencja - zbyt gęsty kiepsko się rozprowadza. Liczy się też czas wysychania lakieru. Testuje lakiery: Lancome, Alessandro.


Nie wiesz, na który lakier się zdecydować? Przeczytaj opinie lakierów do paznokci na Znam.to!

Więcej o: