Jak nie niszczyć włosów

1. Kosmetyki

Gdy używasz urządzeń, które wytwarzają wysoką temperaturę, zabezpiecz włosy odpowiednimi kosmetykami. Jeśli używasz suszarki, wystarczy odżywka, której składniki zaczynają działać pod wpływem ciepła (termoaktywna). Na wielu kosmetykach znajdziesz informację, że zabezpieczają przed gorącym powietrzem. Osobną kategorią są preparaty chroniące włosy przed rozgrzaną powierzchnią lokówki lub prostownicy. Powlekają one włosy niewidocznym filmem utrwalającym jednocześnie efekt układania fryzury (nie przepuszczają wilgoci). Są to specjalistyczne produkty do prostowania włosów albo podkreślające skręt loków.

2. Temperatura

Wybieraj urządzenia z regulowanym stopniem grzania. Zdrowsze jest suszenie chłodnym powietrzem i układanie na minimalnej (dostosowanej do rodzaju włosów) temperaturze płyt grzejnych. Pamiętaj, że prostowanie i kręcenie w wysokiej temperaturze wykonuje się tylko na włosach całkowicie wysuszonych.

3. Urządzenia

Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze aparaty do stylizacji. Zmieniają się technologie w nich zastosowane. Np. ceramiczne powłoki na lokówkach i prostownicach sprawiają, że włosy nie przywierają do nich podczas modelowania, łatwo się rozczesują i zachowują połysk.

Więcej o: