Jak zakładać biustonosz?

Pozornie banalna sprawa, ale większość z nas wykonuje tę czynność źle. Przekonaj się czy potrafisz poprawnie założyć stanik!

Od czasu do czasu sugerujecie nam w komentarzach nowe tematy. Nie pierwszy raz, postanowiłyśmy spełnić prośbę. Pod jednym z naszych artykułów Użytkowniczka z nickiem gruby_elf, napisała:

(...) Może następnym razem coś o nakładaniu biustonosza? Niby prosta sprawa, ale wiele kobiet nie wie, jak to powinno się robić w prawidłowy sposób.

Faktycznie, większość z nas zwyczajnie wkłada ramiączka, zapina haftki i już, a okazuje się, że to nie tak banalne. Zdarza się, że przez złą metodę zakładania bielizna źle leży, a my nieświadomie przeszukujemy coraz to więcej sklepów w poszukiwaniu lepszego modelu. Jak poprawnie włożyć stanik? Przeczytaj niżej!

Jak zakładać biustonosz?

Fot. Shutterstock

ABC zakładania stanika:

1) Maksymalnie wydłuż ramiączka.

2) Załóż miseczki na piersi.

3) Zapnij biustonosz na najluźniejszą haftkę (model lekko znoszony i rozciągnięty można, w razie potrzeby, zapiąć na ciaśniejszą).

4) Wyprostuj się i ułóż lewą pierś prawą ręką (i odwrotnie) wyciągając ją dłonią w górę i do środka, trzymając przy tym fiszbinę od strony pachy.

5) Popraw pas, by leżał idealnie w poziomie (za luźny obwód będzie podnosił się do góry).

6) Złap fiszbiny pod biustem, pochyl się do przodu i potrząśnij kilkukrotnie w różnych kierunkach. Może wydać się to śmieszne, ale dzięki temu piersi naturalnie ułożą się i wypełnią miseczki.

7) Wyprostuj się i wyreguluj ramiączka tak, by nie wbijały się w ramiona, ani nie były za luźne. Pamiętaj, że mają one utrzymywać ok. 10% ciężaru biustu.

8) Sprawdź czy obwód leży poziomo, nie tworzą się "bułki", czy piersi nie wychodzą od dołu i od góry, czy nic nie uciska. Jeśli wszystko jest w porządku, znaczy to, że masz dobrze dobrany i założony biustonosz!

Pamiętaj! - procedurę tę wystarczy w całości przeprowadzić raz. Codziennie za to stosuj polecenie z numeru 4, 5 i 6 - dzięki temu nie zdeformujesz swoich krągłości, będziesz czuć się komfortowo, a całość będzie wyglądać atrakcyjnie.

Zobacz więcej:

porady stylistki, stringi, bielizna, szorty, majtki, figi

Dla kogo figi, dla kogo stringi? Przekonaj się!

stanik, biustonosz, brafitting, mierzenie, dobór rozmiaru

Jak prawidłowo dobrać biustonosz? To proste!

Więcej o: