Ekskluzywna kolekcja Lanvin w listopadzie w H&M

Znamy już nazwisko kolejnego projektanta, który nawiązał designerską współpracę z popularną sieciówką H&M. Kolekcja Elbera Elbaza, dyrektora artystycznego domu mody Lanvin pojawi się w 200 wybranych sklepach H&M już 23 listopada.
Tym samym Lanvin dołączył do szacownego grona światowych projektantów, którzy wraz z marką H&M tworzyli unikalne i limitowane kolekcje dostępne nie tylko dla gwiazd showbiznesu. Do tej pory z firmą współpracował między innymi Karl Lagerfeld, Comme des Garcons, Stella McCartney czy ostatnio Sonia Rykiel.

Kolekcja Elbaza obejmować będzie zarówno linię ubrań damskich, jak i męskich i zostanie zaprezentowana 2 listopada, czyli trzy tygodnie przed pojawieniem się w sklepach.

- Firma H&M złożyła nam propozycję współpracy i próby przedstawienia marzeń, jakie stworzyliśmy w Lanvin szerszemu kręgowi odbiorców, a nie po prostu przygotowania tańszych ubrań. W przeszłości odżegnywałem się od tworzenia kolekcji dla masowego odbiorcy, ale zaintrygowało mnie, że w tym przypadku to firma H&M chce być bardziej luksusowa, niż Lanvin miałaby stać się masowa. To było wyjątkowe doświadczenie, podczas którego dwie firmy z przeciwnych biegunów pracowały razem, bo wyznają tę samą filozofię: dostarczać radość i piękno kobietom i mężczyznom na całym świecie - Alber Elbaz, dyrektor artystyczny Lanvin.

- Jesteśmy zachwyceni kolekcją Lanvin dla H&M, to szalenie ekscytujące chwile. Lanvin wniesie do H&M francuską tradycję luksusu, nowoczesnego i zarazem radosnego. Jest to kolekcja w typowym dla Lanvin stylu, z charakterystyczną linią i krojem, z dbałością o formę i detal, zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Listopadowa premiera będzie pełna cudownych niespodzianek - Margareta van den Bosch, creative advisor H&M.

Alber Elbaz, który pojawił się w Lanvin jako dyrektor artystyczny w roku 2001, zdążył już przekształcić tę paryską markę, założoną w 1889 r. przez Jeanne Lanvin, w mocarstwo mody tryskające pomysłami i kreatywnością. Alber Elbaz torował tam drogę wielkim trendom minionej dekady z takimi detalami, jak wstążki, kokardy, perły, surowe brzegi tkanin, bogata kolorystyka i metaliczne ozdoby. Alber Elbaz ma mistrzowską rękę do kroju i instynkt w odniesieniu do tkanin, obie te cechy wyraźnie widoczne na jego pracach stanowią jego indywidualną sygnaturę, dzięki której wszystkie ubrania Lanvin są natychmiast rozpoznawalne. Od czasu wprowadzenia nowej linii męskiej w roku 2006 Alber Elbaz przekształcił też męską garderobę, wnosząc do niej aurę zrelaksowanej elegancji, równie niezwykłej, jak w ubraniach damskich.

Mamy nadzieję, że kolekcja stworzona przez Elbaza będzie równie ekscytująca jak te, które projektuje dla domu mody Lanvin!