Przypominamy: Posh Girl Vintage

To miejsce będzie chyba jednym z naszych ulubionych w sieci. Właśnie tu sukienki z najmodniejszych dekad można kupić nawet za kilkadziesiąt dolarów.
Posh Girl Vintage To miejsce będzie chyba jednym z naszych ulubionych w sieci. W internetowym sklepie Posh Girl Vintage sukienki z najmodniejszych dekad można kupić nawet za kilkadziesiąt dolarów. To prawdziwy skarbiec dla fashionistek. W internetowym sklepie Posh Girl Vintage sukienki z najmodniejszych dekad można kupić nawet za kilkadziesiąt dolarów. Elegancki i wytworny vintage-shop z prawdziwego zdarzenia znalazłyśmy przez przypadek. Niestety świadczy to o tym, że w Polsce nie gości w popularnych magazynach, a promocja ogranicza się do blogów i niszowych stron internetowych. Bardzo szkoda, bo Posh Girl Vintage to prawdziwy skarbiec dla fashionistek z całego świata. Sklep prowadzi międzynarodową wysyłkę, więc każda z nas może wejść w posiadanie jednej z historycznych perełek. Butik jest rodzinnym, pokoleniowym biznesem rodem z Kalifornii zarządzanym przez niejaką Patti i jej córkę Brigitte, która jest autorką krótkiej notki o historii sklepu zamieszczonej na stronie internetowej: "Nasz sklep nie ma budynku, sprzedajemy tylko on-line wprost z pięknej Californii, ale modę mamy we krwi. Już jako trzynastolatka kolekcjonowałam rzeczy vintage, a gdy dorosłam, zaczęłam pracować w przemyśle filmowym, który dał mi dostęp do niezwykłych ubrań i dodatków. Moja mama Patti już jako dwudziestolatka prowadziła swój sklep przy Laguna Beach, a babcia była modelką. To ona teraz pomaga nam opisywać historyczne rzeczy, które sprzedajemy w butiku. A ja? Obecnie jestem członkinią towarzystwa Vintage Fashion Guild" - pisze na stronie. Historia butiku wydaje się być świetną obietnicą kompetencji założycielek Posh Girl Vintage i po przejrzeniu oferty mamy wrażenie, że nie jest to obietnica bez pokrycia. Koktajlowe, balowe i ślubne sukienki z ubiegłych dekad są zadbane, świetnie zachowane, zachwycają krojem, detalami i przekonują ceną. Co znajdziemy w ofercie butiku? "Prom dresses" i suknie ślubne z minionych dekad, doskonale zachowane dodatki z lat 40-tych, bieliznę vintage, biżuterię w klimatach hollywoodzkiego glamour. Te z kilkoma usterkami, wymagające wyjątkowego traktowania lub profesjonalnej renowacji znajdują swoje miejsc w zakładce "Discount Rack" i nie podlegają zwrotom.

Elegancki i wytworny vintage-shop z prawdziwego zdarzenia znalazłyśmy przez przypadek. Niestety świadczy to o tym, że w Polsce nie gości w popularnych magazynach, a promocja ogranicza się do blogów i niszowych stron internetowych. Bardzo szkoda, bo Posh Girl Vintage to prawdziwy skarbiec dla fashionistek z całego świata. Sklep prowadzi międzynarodową wysyłkę, więc każda z nas może wejść w posiadanie jednej z historycznych perełek.

Butik jest rodzinnym, pokoleniowym biznesem rodem z Kalifornii zarządzanym przez niejaką Patti i jej córkę Brigitte, która jest autorką krótkiej notki o historii sklepu zamieszczonej na stronie internetowej:

Nasz sklep nie ma budynku, sprzedajemy tylko on-line wprost z pięknej Californii, ale modę mamy we krwi. Już jako trzynastolatka kolekcjonowałam rzeczy vintage, a gdy dorosłam, zaczęłam pracować w przemyśle filmowym, który dał mi dostęp do niezwykłych ubrań i dodatków. Moja mama Patti już jako dwudziestolatka prowadziła swój sklep przy Laguna Beach, a babcia była modelką. W latach 50-tych i 60-tych pełniła też rolę managera sławnych butików i dekoratorki wnętrz należących do Johna Weyna i innych sław. To ona teraz pomaga nam opisywać historyczne rzeczy, które sprzedajemy w butiku.  A ja? Obecnie jestem członkinią towarzystwa Vintage Fashion Guild i innych dedykowanych także kostiumografii.

Historia butiku wydaje się być świetną obietnicą kompetencji założycielek Posh Girl Vintage i po przejrzeniu oferty mamy wrażenie, że nie jest to obietnica bez pokrycia. Koktajlowe, balowe i ślubne sukienki z ubiegłych dekad są zadbane, świetnie zachowane, zachwycają krojem, detalami i przekonują ceną.

Na stronie znajdujemy zapewnienie, że żadna wada nie została ukryta, a ubrania i dodatki przed sfotografowaniem zawsze podlegają dokładnemu przeglądowi. Wszystko dlatego, że właścicielki pragną, by każda zakupiona rzecz dawała radość, a klientki wielokrotnie powracały do sklepu. One zaś robią to wyjątkowo chętnie i dodatkowo przesyłają drogą mailową zdjęcia z wyjątkowych uroczystości, na które zakładają nabytki z Posh Girl Vintage. Fotografie niemal natychmiast pojawiają się na ciekawym i uroczym blogu prowadzonym przez Patti i jej córkę.

Co znajdziemy w ofercie butiku? "Prom dresses" i suknie ślubne z minionych dekad, doskonale zachowane dodatki z lat 40-tych, bieliznę vintage, biżuterię w klimatach hollywoodzkiego glamour, a nawet kreacje pamiętające dwudziestolecie międzywojenne. Te z kilkoma usterkami, wymagające wyjątkowego traktowania lub profesjonalnej renowacji znajdują swoje miejsc w zakładce "Discount Rack" i nie podlegają zwrotom. A reszta to już sama historia - i to jaka modna!

Odwiedźcie koniecznie butik Posh Girl Vintage. W naszej GALERII znajdziecie zaś zdjęcia i ceny rzeczy, które wpadły nam w oko. A trzeba przyznać, że jeśli kreacje są autentyczne, to bez wyrzutów sumienia warto naruszyć budżet o 100, 200 a nawet 500 dolarów.

Więcej zakupów:

Przewodnik po zakupach - Mediolan

Shoppingowy przewodnik po Mediolanie


Więcej o: