Alternatywa na 7/8

Trochę za krótkie? W żadnym wypadku - nogawki nie sięgające kostki to efekt w pełni zamierzony!
Alternatywa na 7/8 Trochę za krótkie? W żadnym wypadku! Długość 7/8 to trend, który utrzymuje się od ubiegłego sezonu. Ciągle widoczny, naszym zdaniem to absolutny "must have" tej wiosny i lata. Długość 7/8 to trend, który utrzymuje się od ubiegłego sezonu. Ciągle widoczny, naszym zdaniem to absolutny "must have" tej wiosny i lata. Spodnie w tej długości są trochę podobne do rurek lub capri, ale zdecydowanie bardziej szykowne. W zeszłym roku, kiedy zaprezentowano najbardziej pożądane wiosenno-letnie kolekcje, pojawiły się na wybiegach największych kreatorów mody. Co w nich szczególnego? Odsłaniają kostkę, która ma wabić i przykuwać uwagę. Niestety, nie mają najlepszej prasy - wśród kilku zarzutów, najczęściej pojawia się oskarżenie o skłonność do skracanie nóg. Ustaliłyśmy więc - są seksowne i bardzo kobiece, ale czy dla każdej sylwetki? Wyjątkowo polecamy je dziewczynom o wąskich biodrach i szczupłych nogach. Są jednak sposoby, by spodnie wyglądały praktycznie i elegancko na innej figurze - wystarczy odpowiednio zagrać dodatkami i innymi elementami stylizacji. Warto zauważyć, że ten krój ma podwyższoną talię oraz zwężane nogawki, które są niebezpieczne dla dość masywnych nóg. Najprostszą metodą ich wysmuklenia będą szpilki lub wysoka platforma, - wystrzegać należy się w tym wypadku płaskich butów (chyba że masz drobną budowę i żadnych zastrzeżeń do swojej figury). Spodnie 7/8 najlepiej prezentują się, gdy są lekko wywinięte. Zwężane spodnie przed kostkę nie zaliczyły debiutu w naszym serwisie. W latach 50-tych chętnie zakładały je Sophia Loren czy Marylin Monroe. Ikona stylu Audrey Hepburn często zakładała spodnie 7/8. Stała się Muzą de Givenchy, a po dzień dzisiejszy jest modowym autorytetem dla wielu z nas. W zestawie są: szare spodnie Mohito 129 zł, brązowe H&M 99 zł, czarne Mohito 119 zł, czarne Cotton Club 159 zł, szare H&M 129 zł, beżowe spodnie Top Shop 150 zł, brązowe Zara 159 zł, granatowe Top Shop 169 zł, kremowe River Island 160 zł.

Długość 7/8 to trend, który utrzymuje się od ubiegłego sezonu. Ciągle widoczny, naszym zdaniem to absolutny 'must have' tej wiosny i lata.Spodnie w tej długości są  trochę podobne do rurek lub capri, ale zdecydowanie bardziej szykowne. W zeszłym roku, kiedy zaprezentowano najbardziej pożądane wiosenno-letnie kolekcje, pojawiły się na wybiegach największych kreatorów mody.

Burberry Prosum, SS2010

Karen Walker SS2010

Co w nich szczególnego? Odsłaniają kostkę, która ma wabić i przykuwać uwagę. Niestety nie mają najlepszej prasy - wśród kilku zarzutów, najczęściej pojawia się oskarżenie o skłonność do skracanie nóg. Ustaliłyśmy więc - są seksowne i bardzo kobiece, ale czy dla każdej sylwetki?

Wyjątkowo polecamy je dziewczynom o wąskich biodrach i szczupłych nogach. Są jednak sposoby, by spodnie wyglądały praktycznie i elegancko na innej figurze - wystarczy odpowiednio zagrać dodatkami i innymi elementami stylizacji. Warto zauważyć, że ten krój ma podwyższoną talię oraz zwężane nogawki, które są niebezpieczne dla dość masywnych nóg. Najprostszą metodą ich wysmuklenia będą szpilki lub wysoka platforma, - wystrzegać należy się w tym wypadku płaskich butów (chyba że masz drobną budowę i żadnych zastrzeżeń do swojej figury). Spodnie 7/8 najlepiej prezentują się, gdy są lekko wywinięte.

Zwężane spodnie przed kostkę nie zaliczyły debiutu w naszym serwisie. W latach 50-tych chętnie zakładały je Sophia Loren czy Marylin Monroe. Jak wiadomo, obie panie nie prezentowały wąskich bioder czy wyjątkowo szczupłych nóg, a wyglądały w nich szalenie seksownie. Ikona stylu Audrey Hepburn często zakładała spodnie 7/8, czym udowodniła, że elegancja i kobiecość to nie tylko mała czarna sukienka bez rękawów (z którą tak naprawdę najczęściej kojarzy się jej styl). Stała się Muzą de Givenchy, a po dzień dzisiejszy jest modowym autorytetem dla wielu z nas.

W zestawie od lewej: szare spodnie Mohito 129 zł, brązowe H&M 99 zł, czarne Mohito 119 zł, czarne Cotton Club 159 zł, szare H&M 129 zł.

W zestawie od lewej: beżowe spodnie Top Shop 150 zł, brązowe Zara 159 zł, granatowe Top Shop 169 zł, kremowe River Island 160 zł.

Spodnie te są wystarczająco eleganckie do biura, a wygodne na tyle, by zapakować je na wycieczkę za miasto. Jednym słowem wielofunkcyjne, choć przez złośliwych nazywane 'woda w piwnicy'. Wbrew tym uszczypliwościom ich popularność nie spada, a my ją jeszcze podsycamy. Uwaga - są dostępne praktyczne w każdej 'sieciówce'!

Karolina Kołodziejczyk

Czytaj więcej:

Look marki: kolorowo w Hegos