Lookbook Zara na czerwiec

Czerwcowy lookbook Zara jest bardzo sielankowy, co w przypadku tej marki i tego sezonu właściwie już nikogo nie dziwi

Projektanci powrócili do klimatów wieku niewinności i pokazali szereg koronkowych sukienek, infantylnych T-shirtów i wiązań na kokardę.

Mimo wakacji w stylizacjach pojawiają się wyraźne odniesienia do szkolnych, grzecznych mundurków - stąd właśnie okrągłe kołnierzyki, tasiemki, akademickie marynarki i lakierowane mokasyny.

Lookbook nadal zdominowany jest jednak przez delikatne kremowe barwy - od ecru po beże i cieliste brązy. Paleta bazuje na odcieniach wiekowych koronek, piasku, a czasem także spranego, delikatnie rozbielonego jeansu.

Nas wyjątkowo w czerwcowym lookbooku Zara uderzyła słowiańskość kolekcji. Spójrzcie tylko na tuniki w kolorze lnu, sukienki 'chłopki' i desenie rysowane jakby na wzór naszych rodzimych ogrodów. Jasnoniebieska sukienka w słoneczniki i liście paproci nadawałaby się idealnie na tańce przy ognisku w sobótkową noc.

Pozostałe desenie na ubraniach Zara mają już zupełnie inne pochodzenie. Wyraźnie widoczna jest inspiracja chustami Hermesa i popularną już postacią królika autorstwa Petera Jensena.

Jak podoba się Wam czerwcowy lookbook Zara? Więcej zdjęć znajdziecie w GALERII.

 

Na lato:

Płaskie sandały


Więcej o: