Wasze zakupy: Rimmel Stay Matte

Poszukujecie pudru matującego? Być może przekona Was recenzja Glupotki z zaprzyjaźnionego serwisu Znam.to

Ponieważ nie było w perfumerii pudru prasowanego, którego zawsze używam, postanowiłam kupić coś na zastępstwo, co nie byłoby zbyt drogie. Duży problem pojawił się z doborem koloru, ale ostatecznie zdecydowałam się na kolor 001 Transparent Rimmel Stay Matte.

Opakowanie nie jest zbyt piękne, ani praktyczne, ale za tę cenę nie mam wielkich wymagań. Odkręcane pudełeczko, bez lusterka raczej nie nadaje się do noszenia w torebce, więc lepiej zostawić je w domu i używać tylko przy pierwszym nakładaniu makijażu, bo poprawki w późniejszej porze dnia mogą być kłopotliwe. Zwłaszcza ze producent nie dołączył do opakowania żadnej gąbeczki czy pędzelka,

Ponieważ szukam zawsze najjaśniejszego koloru pudru było mi dość ciężko z dobraniem odpowiedniego, ale ten akurat jest całkiem jasny i dobrze stapia się z moją karnacją nie tworząc efektu maski.

Ogromnym plusem kosmetyku są jego właściwości matujące. Puder naprawdę świetnie i na bardzo długo matuje twarz, dlatego spokojnie możemy go zostawić w domu, bo częste poprawki nie będą potrzebne. Po nałożeniu go przed imprezą właściwie na całą noc mogłam zrezygnować z przypudrowywania nosa, bo naprawdę się nie świecił, chociaż mam skórę tłustą i często pojawia się u mnie ten problem. Puder łatwo się nakłada, nie jest zbyt mocno sprasowany, dobrze osadza się na pędzelku (ja używam do niego pędzla do pudru prasowanego Inglot 27TG) i dobrze schodzi na twarz. Nie zauważyłam, żeby puder za bardzo się kruszył i rozpylał po całym ubraniu i opakowaniu, a to dodatkowy plus.

Zapach kosmetyku jest bardzo staroświecki, typowo pudrowy, ale praktycznie niewyczuwalny po nałożeniu na twarz. Największą jego zaletą jest cena. Za 14 g tego kosmetyku zapłacimy około 18 zł, co jest naprawdę niewygórowaną ceną w stosunku do jakości samego kosmetyku.

Cena: 18 zł.

Zalety:

- cena

- doskonale i na długo matuje

- nie obsypuje się z pędzelka

- nie "pyli", więc nie brudzi za bardzo opakowania

- paleta kolorów zaczyna się od dość jasnych odcieni, co docenią osoby o jasnej cerze

Wady:

- kiepskiej jakości opakowanie

- brak aplikatora dołączonego w zestawie

- raczej do stosowania w domu niż do poprawek w ciągu dnia.

Glupotka

Więcej o: