DIY - jak zrobić tkane kolczyki?

'Zrób to sama' - pamiętacie z dzieciństwa instruktażowe książeczki pokazujące jak z zapałki i papieru zbudować coś, co w efekcie przypominało dużo więcej niż zapałkę i papier? Z Groszkami od dzisiaj możesz odkryć magię DIY (do it yourself). Pomożemy Ci zostać Mc Gyver'em mody.

Od dziś będziemy Ci pokazywać, jak samodzielnie wykonać piękne, modne i funkcjonalne dodatki . Nasz ekspert - projektantka biżuterii Monika Juchno zilustruje krok po kroku każdą lekcję najmodniejszego trendu DIY. Zaczynamy już dziś: temat numer jeden - tkane kolczyki 'pawie oczka' .

Co jest w tego typu biżuterii najważniejsze? Liczy się kolor i kompozycja, których może być niezliczona ilość. Nie ograniczaj się gotowymi wzorami.Korzystając z instrukcji poniżej możesz wykonać sama dowolny wzór w ulubionych kolorach.

Twoje osobiste tkane kolczyki mogą mieć kilka rozmiarów - w zależności od wielkości stelaża, który możesz kupić tu . Obecnie metalowe osnowy dostępne są w trzech rozmiarach (XL, L, M). Najistotniejszym elementem jest kolor zastosowanych nici i sposób ich tkania na stelażu. Po kilku próbach sama zobaczysz, że liczba możliwych do uzyskania kompozycji jest niemalże nieograniczona i zależy od wyobraźni twórcy.

Krok 1 - wybierz stelaż

Dostępne rozmiary stelaży: XL - 7cm bez bigli, L - 4,5cm bez bigli , M 3cm bez bigli

Krok 2 - zaczep nitkę

Owijamy końcówkę nitki u nasady stelaża, tuż pod oczkiem i zabezpieczamy ją za pomocą kleju typu 'kropelka'.

Uwaga! Nie odcinaj nitki od szpulki do momentu zakończenia tkania całego kolczyka.

Krok 3 - tkanie Nitkę oplatamy w każdym zwoju sprężyny. Rozpoczynamy od połączenia pierwszego górnego zwoju sprężyny, z wybranym zwojem umieszczonym w dolnej części stelaża.

W zależności od tego jaki przyjmiemy kąt pierwszego połączenia, taką uzyskamy wielkość oczka. Kolejne połączenia powinny być wykonane w taki sposób, że w górnej części oplatamy kolejne zwoje przesuwając się w prawą stronę, a w dolnej części oplatamy kolejne zwoje przesuwając się w lewą stronę. W taki sposób tkamy cały stelaż, kończąc na ostatnim zwoju sprężyny.

Krok 4 - zakończenie tkania Po zakończeniu tkania owijamy nitkę wokół oczka i zabezpieczamy klejem.

Krok 5 - zakładanie oczka i bigli

Kółeczko mocujemy do utkanego stelaża, a następnie mocujemy bigle.

A oto i efekt, który można uzyskać tkając nici w jednym lub w dwóch kolorach!

Lekcji DIY dla Groszków udziela Monika Juchno - projektantka biżuterii, właścicielka sklepu

Lemoniq.pl

. Już wkrótce zdradzi nam sekret projektowania kolejnych dodatków wykonanych techniką hand made.

Gotowe tkane kolczyki, stelaże i bigle do ich samodzielnego wykonania kupisz

tu

.

Czytaj w Znam.to: Cudne kolory, ale to nie wszystko!

Więcej o:
Copyright © Agora SA