Karnawałowa karuzela Gosi Baczyńskiej i Reserved

Tamara Lempicka, art deco, glamour dawnego Hollywoodu - to wszystko przywodzi na myśl kolekcja "Gosia Baczyńska for RESERVED".

 

 

Mary Kate Ash, znana jako feministyczna bizneswoman, powiedziała kiedyś: O ile ubrania nie tworzą kobiety, o tyle wpływają na jej poczucie własnej wartości - a ono na pewno tworzy kobietę. Te słowa mogłyby być mottem wieczorowej kolekcji "Le carrousel" (pol. karuzela), którą Gosia Baczyńska zaprojektowała dla marki Reserved.

 

Gosia Baczyńska

 

W skład kolekcji wchodzi 40 modeli ubrań. W większości są to spódnice, sukienki i bluzki. Wszystkie są bardzo kobiece, a dzięki wyrafinowanym krojom i ekskluzywnym materiałom nabierają luksusowego charakteru. Cieszę się, że klientki Reserved będą mogły nosić ubrania, które do tej pory znały jedynie z sesji modowych prezentowanych w prasie - podkreślała projektantka podczas rozmowy z mediami.

 

Gosia Baczyńska

 

I rzeczywiście, "Le carrousel" to przegląd ulubionych motywów Baczyńskiej. Znajdziemy w niej zarówno plisowania, cekiny, jak i wstążki czy żaboty. Esencję stylu Gosi stanowi tutaj chociażby elegancka czarna błyszcząca suknia do samej ziemi. Jej dekolt ozdobiono specjalnymi "skrzydełkami", które dzięki zatrzaskom można dowolnie formować. Bo właśnie o to chodziło projektantce podczas tworzenia tej kolekcji - chciała zachęcić klientki do eksperymentowania z modą. W sklepach zobaczymy więc m.in. stroje, które można założyć również tył na przód, a także zestawy ubrań, które na pierwszy rzut oka wydają się tworzyć jedną kreację, podczas gdy w rzeczywistości można je także nosić oddzielnie.

 

Gosia Baczyńska

 

Na kolekcję wpływ miała również moda męska. Najlepszym tego przykładem jest czarny welurowy smoking zapinany na guzik a la spinka od mankietów lub wyraźnie nawiązujące do smokingu Marleny Dietrich garniturowe elementy niezwykle eleganckich kreacji ze spodniami.

 

Gosia Baczyńska

 

Gosi Baczyńskiej udało się w "Le carrousel" uchwycić atmosferę przyjęć międzywojennej bohemy. Jej stroje będą idealne na karnawałowe szaleństwa, podczas których dodadzą nam nie tylko uroku, ale i pewności siebie - nie rujnując naszego portfela.-Jagna Jaworowska

 

Najnowsze wideo z pokazu!

 

 

Moda i Trendy

 

 

 

 

Reserved

Reserved

Reserved

Reserved

Reserved

Reserved

Reserved

 

Stylistka "Seksu w wielkim mieście" dla Marks & Spencer

 

Wielka moda w pracy

 

Podkład dla wymagających wielbicielek dyskretnego makijażu