Ekstrawagancka szafa Dody

Doda, czyli Dorota Rabczewska, to na polskiej scenie muzycznej gwiazda o chyba najbardziej wyrazistym wizerunku. Elektryzuje opinię publiczną prawie każdym wystąpieniem, a jej wywiady i kontrowersyjne sesje zdjęciowe są wydarzeniem szeroko opisywanym w mediach.

 

Doda

 

Wokalistka zaskakuje nie tylko zachowaniem, ale i ubiorem. Kontrowersje wzbudzają jej odważne, mocno roznegliżowane kreacje, które dla jednych są symbolem niezależności i wyzwolenia, a dla innych synonimem złego smaku i bezguścia.

 

Groszki postanowiły przyjrzeć się stylowi polskiej Madonny. Zajrzały więc do szafy Dody i rozłożyły na czynniki pierwsze sposób kreowania przez nią swojego wizerunku.

 

Doda

 

Esencja Dody

 

Przywołując obraz piosenkarki, każdy chyba widzi ją w ultrakrótkiej minispódniczce o wyrazistej fakturze i kolorze. To właśnie ten element garderoby stał się znakiem rozpoznawczym artystki. Doda uwielbia agresywnie podkreślać swoją kobiecość, a większość jej codziennych strojów nadaje się równie dobrze na estradę.

 

Doda

 

Piosenkarka nigdy nie zapomina o ulubionych dodatkach. Zawsze nosi dużo biżuterii. Na co dzień, Doda zakłada kapelusze lub różnego rodzaju czapeczki. To częste rozwiązanie stosowane przez celebrities na całym świecie. Nakrycie głowy w połączeniu z ciemnymi, dużymi okularami zapewnia intymność w blasku fleszy - ale też bardzo zwraca uwagę.

 

Doda

 

Wielkie imprezy

 

Doda uwielbia błyszczeć także podczas ważnych wydarzeń publicznych. Żeby osiągnąć piorunujący efekt, zawsze preferuje stroje maksymalnie seksowne, a nawet wyzywające, które więcej odsłaniają, niż ukrywają. Żeby dodać swojej figurze kobiecych kształtów, piosenkarka często zakłada gorsety lub szerokie pasy. Jednym z jej ulubionych typów butów są lakierowane kozaki. Całość na pewno nie jest grzeczna i o to przecież Dodzie chodzi!

 

Doda

 

Wizerunek sceniczny

 

Doda uwielbia brać udział w tworzeniu swoich scenicznych kreacji. Zależnie od rodzaju imprezy nawiązują one do odpowiednich motywów, czy to historycznych, czy muzycznych. Najczęściej jednak można podczas koncertów zobaczyć Dodę w skąpych, czarnych, lakierowanych strojach, często urozmaiconych różowymi dodatkami.

 

Doda

 

Makijaż w stylu Dody

 

Piosenkarka prawie nigdy nie pokazuje się publicznie bez makijażu. A ten zawsze jest bardzo wyrazisty. Szczególnie mocno Doda podkreśla oczy. Obrysowuje je czarną kredką, często dokleja sztuczne rzęsy. Usta natomiast podkreśla konturówką i wypełnia błyszczykiem w pastelowym kolorze. To mądre rozwiązanie. Usta pomalowane na ciemny kolor, przy tak mocnym makijażu oczu spowodowałyby, że cała twarz wyglądałaby nienaturalnie.
Innym, charakterystycznym dla wizerunku Dody elementem, są długie, bogato zdobione tipsy.

 

Doda

 

Doda klasycznie?

 


Wizerunek piosenkarki jest w dużej mierze oparty o przesadę i kicz. To celowe działanie, wzbudza bowiem wokół gwiazdy kontrowersje i atmosferę skandalu. Jednak Doda potrafi też w ciekawy i (oczywiście!) bardzo seksowny sposób wykorzystywać najmodniejsze trendy. Groszkom podoba się sposób, w jaki Doda nosi na co dzień futra. Wygląda klasycznie i zarazem bardzo kobieco. Tak samo ciekawe i modne jest połączenie czarnej, dzianinowej sukienki z szerokim pasem podkreślającym talię i dużą torbą.

 

Doda

 

Jeżeli chcesz wyglądać seksownie, a jednocześnie elegancko i modnie, Groszki proponują wizerunek w stylu Dody, na który składa się krótka, obcisła czarna sukienka połączona z dodatkami w ostrym, kontrastowym kolorze. Doda wykorzystała intensywny, dziewczęcy róż i mocny błysk, Tobie proponujemy jednak coś bardziej stonowanego.

 

Doda

 

Wizerunek Dody jest kontrowersyjny, a głosy co do gustu piosenkarki podzielone. Zdarza się jej jednak wyglądać na tyle skromnie, że nie powoduje medialnej burzy. Groszki, które bardzo cenią umiar, z niecierpliwością czekają na nowe odsłony stylu pierwszej damy polskiego skandalu. A jak Tobie podoba się szafa Dody?

 

Tekst: Barbara Łubko

 


Więcej o: