Rok 2015 należał do Adele! Nie uwierzycie ile płyt sprzedała!

Album ?25? brytyjskiej wokalistki Adele był najlepiej sprzedającą się płytą w ubiegłym roku - poinformowała Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego IFPI
Gwieździe udało się osiągnąć pierwsze miejsce, mimo że album miał swoją premierę bardzo późno jak na rynkowe realia - 20 listopada.

IFPI ocenia wpływy artysty na podstawie sprzedaży krążków, liczby płatnych ściągnięć i popularności w serwisach streamingowych.

Album "25", trzeci w karierze Adele, według szacunków branży muzycznej sprzedał się w oszałamiającej liczbie 15 milionów egzemplarzy. Eksperci spodziewają się, że w tym roku artystka dobije do 20 mln sztuk. Promujący go singiel "Hello" trafił na pierwsze miejsca sprzedaży w ponad 30 krajach. W Polsce płyta "25" sprzedała się w liczbie ponad 100 tys. sztuk - tym samym uzyskała już status diamentowej.Na drugim miejscu wśród piosenkarzy znalazł się brytyjski wokalista Ed Sheeran (w 2014 r. zajął trzecią lokatę). Na platformie streamingowej na Spotify tylko w ubiegłym roku jego utwory odsłuchało 59 milionów użytkowników. Łącznie 3 miliardy odtworzeń.

Podium zamyka amerykańska wokalistka Taylor Swift, która w 2014 r. zajmowała pierwszą lokatę. Wydany w listopadzie 2014 r. album "1989" sprzedał się dotychczas w nakładzie ok. 9 mln sztuk.