Paznokcie gwiazdy - zrób je sama

Pastelowe o strukturze jak wata cukrowa, w kropeczki albo z napisami - modny kolorowy manicure możesz zrobić sama w domu. Z nami ci się uda!
Wiosenne trendy to pastelowe kolory, wzorki i różne dziwne struktury na paznokciach. Sephora wprowadza pastelowe lakiery, które po zaschnięciu przypominają strukturą watę cukrową (cena 19 zł). Brytyjska marka Nails Inc. przygotowała specjalny zestaw do robienia napisów za pomocą naklejanych literek (dwa niewielkie lakiery, cztery listki z literkami, utwardzacz - 89 zł).

Po ogromnym sukcesie manicure hybrydowego, marki kosmetyczne postanowiły wymyślić podobny lakier, który utrzyma się na paznokciach ponad tydzień, ale nie będzie go trzeba utwardzać pod lampą UV. I tak Nails Inc. wypuściło żelowy lakier Gel Effect (69 zł), a Oriflame ma kilkanaście odcieni w linii The One (do kupienia od 27 maja, 24,90 zł).

Wzorki w domu

- Wśród wzorków dziewczyny najchętniej wybierają paski, azteckie wzory, imię chłopaka, kropeczki, a ostatnio flamingi - mówi Zuzanna Wiślicka właściciela warszawskiego Salonu Wisła. W salonie do ceny manicure'u za namalowanie wzorku trzeba doliczyć od 2 zł do 5 zł za paznokieć. My pokazujemy, jak zrobić paznokcie w kropeczki samodzielnie.

Potrzebny będzie: kawałek folii aluminiowej, dwa lakiery do paznokci, utwardzacz do paznokci, niezbyt zaostrzony ołówek i patyczek do uszu zamoczony w zmywaczu do usunięcia ewentualnych potknięć. Co dalej - pokazujemy na zdjęciach.

Niby proste, ale trudne

Nie wszystkie na pozór proste wzorki uda się jednak namalować w domu. Manicure Katy Perry z teledysku "Dark Horse" wygląda na bardzo prosty - niebieskie paznokcie lekko obramowane czarnymi liniami. Jednak wykonanie równej grubości linii i niezachlapanie niebieskiego lakieru jest trudnym zadaniem, które powinniśmy powierzyć profesjonalnej manikiurzystce. Wykonanie manicure'u w stylu Katy Perry zajęło w Salonie Wisła 1,5 godziny. Biorąc pod uwagę czasochłonność tego manicure'u, lepiej poprosić o wykonanie go lakierami hybrydowymi, które trzymają się do trzech tygodni. Cena - ok. 80 zł plus 20 zł za wzorek.