Alexander Wang dla H&M

Znamy już nazwisko kolejnego projektanta, który podjął współpracę ze szwedzką sieciówką! W trakcie jednej z imprez na Coachella Music Festival w Palm Springs, firma H&M ogłosiła, że kolejnym projektantem, z którym nawiązała współpracę jest Alexander Wang.

Kolekcje nowojorskiego designera zdążyły już - od swojego debiutu w roku 2007 - stać się synonimem zuchwałego luzu i czasem zaskakującej ironii. Wrażliwość Wanga znajduje odzwierciedlenie w kontrastach między wyszukaniem i niedoskonałością oraz stałych nawiązaniach do idei codziennego uniformu. Oprócz pracy dla własnej marki, Alexander Wang jest też dyrektorem kreatywnym domu mody Balenciaga.

Kolekcja Alexander Wang x H&M, złożona z ubrań i akcesoriów dla kobiet i mężczyzn dostępna będzie w około 250 sklepach H&M i H&M online od 6 listopada 2014. Z typowym dla siebie dystansem, Wang zaprezentuje w niej także przedmioty codziennego użytku, wykraczające poza modę.

- Jestem zaszczycony mogąc pracować nad tą kolekcją z H&M. Praca z ich zespołem to proces ekscytujący i pełen radości. Są otwarci na przekraczanie kolejnych granic i budowę wspólnej platformy, w ramach której obie strony mogą inspirować się nawzajem. Efektem jest kolekcja, która daje szerokiej klienteli wspaniałą możliwość doświadczenia elementów mojej marki i bliskiego mi stylu życia.

Aleksander Wang

- Alexander Wang to jeden z najważniejszych głosów w dzisiejszym świecie mody. Dokładnie rozumie, co ludzie chcą nosić i dostarcza im to z zaraźliwą energią i pasją. Jestem bardzo podekscytowana, że w tym roku z nim pracujemy - mówi Margareta van den Bosch, Creative Advisor H&M.

Alexander Wang dla H&M

 

Mariaż wielkiej mody z tą sieciówkową zapoczątkował w 2004 roku Karl Lagerfeld, który zgodził się zaprojektować dla H&M specjalną kolekcję.

Karl Lagerfeld dla H&MKarl Lagerfeld dla H&M

Do tej pory H&M nawiązało współpracę między innymi z duetem Victor&Rolf, Robertem Cavallim, Jimmy Choo, Sonią Rykiel, Stellą McCartney, Lanvin, Versace oraz Marni.

Czego możemy spodziewać się w kolekcji zaprojektowanej przez Wanga dla H&M? Projektant znany jest z miejskiego stylu, łączącego swobodę z elegancją, klasykę z nutką awangardy. Jego propozycje nie są trudne do noszenia na co dzień, więc mogą wzbudzić zachwyt, tak jak kolekcja Isabel Marant z poprzedniego roku. Chciałybyśmy, aby w kolekcji znalazły się takie ubrania i dodatki, jak te dostępne na stronie sklepu net-a-porter.com.

Kolekcja Alexandra WangaKolekcja Alexandra Wanga

Czy czekasz z niecierpliwością na kolekcję Alexandra Wanga dla H&M?