Ekologiczna instalacja H&M w Warszawie

Od 7. do 30. kwietnia, przy ul. Widok w Warszawie, działać będzie ekologiczna instalacja z okazji premiery kolekcji H&M Conscious i H&M Conscious Exclusive.

Betonowo - szklane przejście między sklepem H&M przy ul. Marszałkowskiej a Pasażem Wiecha, na czas trwania projektu zdominuje jasne, naturalne drewno, zielona trawa i kwiaty, a umieszczone w strefie leżaki zachęcać będą przechodniów do chwili odpoczynku.

Ekologiczna instalacja H&M w Warszawie Ekologiczna instalacja H&M w Warszawie przy ul. Widok

Instalacja to nowe spojrzenie na reklamę w przestrzeni miejskiej - bliższe i bardziej przyjazne człowiekowi. Nie jest już wyłącznie sposobem prezentacji produktu, lecz także może nadać centrum dużego miasta nowy, nieoczekiwany wymiar i poprawiać komfort jego mieszkańców.

Trawa wykorzystana do budowy instalacji, po jej demontażu zostanie przekazana Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! dla zwierząt w schronisku w Korabiewicach.

Ekologiczna instalacja H&M w Warszawie Ekologiczna instalacja H&M w Warszawie

Wiosenne kolekcje H&M Conscious i H&M Conscious Exclusive to dowód na to, że moda może być bardziej przyjazna środowisku. Ich elementy wykonane zostały z wyjątkowych materiałów, takich jak bawełna pochodząca w 100% z recyklingu, Tencel®, czy konopie organiczne. Tegoroczna kolekcja jest kolejną, w której pojawiają się nowe, bardziej przyjazne środowisku surowce, takie jak organiczna skóra, farbowana barwnikami roślinnymi i jedwab organiczny.

Tak duża koncentracja na kwestiach zrównoważonego rozwoju jest jednym z fundamentów H&M. Od 1995 roku firma posiada stale aktualizowaną listę substancji chemicznych, których użycie jest zabronione w procesie produkcji ubrań H&M. Jest także największym na świecie odbiorcą bawełny organicznej - obecnie, większość elementów dziecięcych kolekcji basic powstaje właśnie z tego surowca.

ZOBACZ NIEZWYKŁĄ KOLEKCJĘ H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE!

Więcej o: