Sesja do Kalendarza YES 2013 z Magdą Frąckowiak

Chociaż ukazuje się w limitowanym nakładzie, czeka na niego wiele osób. Kolejna edycja Kalendarza YES pojawi się pod koniec roku, poprzedzona premierową prezentacją. Jednak już dziś, dzięki materiałom z sesji zdjęciowej, możemy uchylić rąbka tajemnicy.

Kalendarze YES to pełne oryginalnej wizji fotografie, osobowość modelki oraz piękno biżuterii. Co roku inny jest leitmotiv łączący te efektowne kreacje. W kalendarzu na rok 2013, motywem wiodącym jest związek między kobietą a jej biżuterią, pokazany z perspektywy jej prywatnego świata.

Bohaterką najnowszego kalendarza jest Magdalena Frąckowiak, jedna z najważniejszych światowych gwiazd modelingu, pracująca z takimi markami jak: Valentino, Christian Lacroix, Chanel, Dior, Jean-Paul Gaultier, Givenchy. Występowała na okładkach, m.in. włoskiej edycji Glamour i francuskiego Vogue'a.

Relacja Magdaleny Frąckowiak z biżuterią jest szczególna: ?Biżuteria jest dla mnie środkiem wypowiedzi. Moje zainteresowanie biżuterią wykracza poza jej noszenie. Nauczyłam się biżuterię projektować, rozumieć jej sens i konstrukcję. Także dlatego chciałam wziąć udział w tym projekcie?.

Każda fotografia jest jak karta z prywatnego dziennika. Poprzez biżuterię kobieta najpełniej mówi swoim własnym, wyjątkowym głosem; każdy wzór składa się na intymną wypowiedź. To najbardziej osobisty język, pełny istotnych znaczeń. Sama Magdalena Łuniewska mówi o tej sesji tak: ?Uchwycenie relacji, która wytwarza się między kobietą, a noszoną przez nią biżuterią jest dla mnie wyzwaniem. Trzeba dostrzec i utrwalić to, co niewidoczne, niewypowiedziane.?

?Mamy wielkie szczęście. Niezwykłe talenty, fantastyczne pomysły, topowa realizacja. To wszystko na tych zdjęciach będzie widać? - mówi o modelce i autorce fotografii Mateusz Madelski, który odpowiada za rozwój marki YES.

W najnowszym Kalendarzu zobaczyć będzie można wyjątkowe wzory biżuterii YES, zaprojektowane przez Magdę Dąbrowską i Katarzynę Bukowską, a także kolekcję Ania Kuczyńska for YES, której prezentacja nastąpi podczas uroczystej premiery Kalendarza YES 2013.