Poradnik: kupujemy kostium kąpielowy

Kupowanie kostiumu kąpielowego, to zaraz obok wybierania idealnej pary dżinsów, jedna z najbardziej stresujących sytuacji, z jaką musimy (na własne życzenie), co jakiś czas się zmierzyć (i to dosłownie) w sklepowej przymierzalni. Przygotowałyśmy garść przydatnych porad, dzięki którym kupowanie bikini czy stroju jednoczęściowego będzie chociaż odrobinę przyjemniejsze!

1. Przygotuj się do zakupów

Ok, może nie brzmi to zbyt odkrywczo, ale w przypadku tych zakupów naprawdę warto wygospodarować nieco więcej czasu. Pochopna decyzja spowodowana jego brakiem będzie łatwa do odkręcenia, ale czy chcesz frustrować się tym, że po raz kolejny musisz udać się do sklepu, zamiast cieszyć swoim nowym strojem?

Zabierz ze sobą buty, w których najczęściej będziesz chodziła po plaży. Nie mierz kostiumu w wysokich obcasach - twoja sylwetka na pewno będzie wyglądała w nich korzystniej, ale gdy później wskoczysz w wygodne sandały lub klapki, efekt może nie być już tak zadowalający.

Pamiętaj też o odpowiedniej bieliźnie. Wycięte figi nie będą przeszkadzały w mierzeniu kostiumu, a ty zobaczysz dokładnie, jak będziesz wyglądać w stroju na plaży.

2. Poznaj swoją sylwetkę - jej wady oraz zalety

Zapomnij o trendach! W przypadku stroju kąpielowego najważniejsze jest twoje dobre samopoczucie. Nawet jeśli na topie są mocno wycięte stroje, po co masz czuć się niekomfortowo?

Pamiętaj, że góra od bikini w kształcie trójkątów dobrze wygląda na mniejszym biuście, natomiast wiązanie na szyi świetnie sprawdza się w przypadku bardziej obfitych piersi. Wybierając strój kąpielowy pomyśl o swojej bieliźnie i staraj się znaleźć jak najbardziej zbliżony do niej fason.

Strój kąpielowyStrój kąpielowy Fot. Moeva Moeva wiosna/lato 2014

DOWIEDZ SIĘ, JAKI STRÓJ JEST ODPOWIEDNI DLA TWOJEJ SYLWETKI >>

3 . Skup się na funkcji kostiumu kąpielowego

Obok odpowiedniego fasonu, przeznaczenie stroju, to kolejna kluczowa sprawa. Jeśli jesteś fanką aktywnego spędzania czasu na plaży oraz w wodzie, wybieraj kostiumy, które nie będą ograniczały twoich ruchów.

4. Zapomnij o rozmiarach

Weź do przymierzalni kostiumy w kilku rozmiarach, aby uniknąć wycieczki po kolejne modele.

Seafolly wiosna/lato 2014Seafolly wiosna/lato 2014 Seafolly wiosna/lato 2014 Seafolly wiosna/lato 2014

5 . Zainwestuj w dobry strój kąpielowy

Jeśli co roku kupujesz kostium w niewygórowanej cenie i wyrzucasz go po jednym sezonie, rozejrzyj się za strojem, który przetrwa w dobrym stanie kilka lub kilkanaście lat. Zainwestuj w dobry gatunkowo model, uszyty z odpornego na czynniki zewnętrzne materiału, posiadającego podwójne szwy, które nie rozejdą się pod wpływem chloru.

Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym wymodelowaniu sylwetki przejrzyj oferty takich marek jak Triumph , Seafolly czy MiracleSuit .

6. Idź na zakupy w dobrym humorze!

Jeśli będziesz zła, na pewno nie będziesz podobała się sobie w żadnym stroju kąpielowym. Zabierz na zakupy zaufaną przyjaciółkę, która podpowie Ci, w którym kostiumie wyglądasz najlepiej. Często zbyt krytycznie patrzymy na swoje ciało i nie potrafimy dojrzeć jego zalet!

Huit wiosna/lato 2014Huit wiosna/lato 2014 Huit wiosna/lato 2014 Huit wiosna/lato 2014

Więcej o:
Copyright © Agora SA