Klasyka stylu: beżowe i brązowe płaszcze na sezon jesienno - zimowy

Beżowy, lekko dopasowany płaszcz, najczęściej o długości 3/4, wykonany z ciepłej wielbłądziej wełny to klasyk, który modny jest niezależnie od obowiązujących trendów.

Camel coat, czyli płaszcz w kolorze wielbłądziej wełny przywodzi na myśl diwy z dawnych lat - Lauren Bacall, Katherine Hepburn, Marilyn Monroe, które były wielkimi miłośniczkami eleganckich płaszczy. Do fanek camel coats zaliczała się także ikona stylu Jackie Kennedy. Także współczesne gwiazdy często decydują się na płaszcz tego typu, gdyż jest on nie tylko niezwykle elegancki, ale bardzo praktyczny. Pasuje zarówno do klasycznych zestawów, jak i do mniej formalnego stylu.

Camel Coats Najsłynniejsze miłośniczki beżowych płaszczy

101801 Max Mara - płaszcz ikona

Najbardziej rozpoznawalnym i będącym klasyką stylu płaszczem z wielbłądziej wełny jest powstały w 1981 roku model 101801 marki Max Mara. Klasyczny fason w niezmienionym stylu pojawia się w każdej kolekcji włoskiej marki, jedyna zmiana wprowadzoną w jego konstrukcji w 2011 roku polegała na zastąpieniu podszewki z tworzywa sztucznego naturalnym jedwabiem. Jak wygląda najsłynniejszy płaszcz typu camel coat? Ma 120 centymetrów długości, dwurzędowe zapięcie, szerokie wyłogi oraz doskonałej jakości tkaninę będącą mieszanką miękkiej wełny i luksusowego kaszmiru. To również najczęściej kopiowany model płaszcza w historii.

Zobacz, w jakich kolekcjach znajdziesz płaszcze tego typu >>

Camel Coatmat. prasowe Max Mara

Jaki fason płaszcza  pasuje do twojej sylwetki?

Sylwetka o kształcie jabłka - szukasz płaszcza o kształcie litery A, unikaj dwurzędówek i modeli wiązanych w talii

Sylwetka o kształcie kolumny - dobrze wygląda w płaszczu dwurzędowym, dyplomatce czy klasycznym wiązanym palcie

Sylwetka o kształcie gruszki - taliowana dyplomatka lub fason litery A to najlepsze fasony dla Ciebie

Więcej o: