Nowe biustonosze marki Corin idealnie dopasowujące się do biustu

Troska o zdrowie kobiet zmotywowała firmę Corin do przeprowadzenia wieloetapowego projektu badawczego, w wyniku którego powstał idealny biustonosz. Jak to możliwe? Do współpracy zaproszono naukowców oraz lekarzy.

Damska bielizna nie tylko budzi zmysły. Same użytkowniczki oczekują wygodnych, komfortowych biustonoszy, przecież one nierozerwalnie towarzyszą codziennie kobiecie przez wiele godzin i mają do wykonania specjalne zadania. Nie wszystkie panie wiedzą, że noszenie źle dobranej bielizny - zbyt luźnej lub zbyt ciasnej, może doprowadzić do przewlekłych stanów zapalnych, bólu kręgosłupa, obrzęków, czy deformacji biustu.

Skutkami źle dobranego stanika są przede wszystkim dolegliwości w okolicach ramion, napięcie obręczy barkowej, karku i szyi, bóle głowy, dolegliwości w obrębie kręgosłupa szyjnego, ale także w niższych partiach pleców i brzucha. Wąskie, wrzynające się, źle umiejscowione ramiączka, mogą zbytnio obciążać i podrażniać mięsień trapezowy oraz całą strukturę stawu barkowego. Do tego dochodzą jeszcze problemy skórne pod biustem.

Wszystko wskazuje na to, że tradycyjne biustonosze wylądują wkrótce na samym dnie kobiecej szafy. Pabianicka Firma Corin, we współpracy ze sztabem naukowców i lekarzy, jako pierwsza na świecie skonstruowała biustonosz, który sprosta nie tylko najbardziej wymagającym gustom pod kątem estetyki, ale też idealnie dopasuje się do sylwetki i zminimalizuje ryzyko powikłań zdrowotnych.

Prof. Marek Zadrożny, onkolog, zaznacza, że nie ma żadnych badań wskazujących na zależność między noszeniem niewłaściwie dobranego stanika, a rozwojem choroby nowotworowej dodaje, że dobór jest niezwykle ważny- "Nie tylko zapobiega w przyszłości powikłaniom typu zaburzenia krążenia układu chłonnego, stany zapalne czy obrzęki, ale również zapewnia życie w lepszym komforcie" - komentuje.

Jak wyglądała praca nad biustonoszem idealnym?

Jego nietypowy kształt opracowany został przez konstruktorów Corin oraz inżynierów z Politechniki Łódzkiej, natomiast nad przebiegiem prac czuwał prof. Marek Zadrożny - kierownik Kliniki Chorób Piersi i Chirurgii Onkologicznej Centrum Zdrowia Matki Polki. Badania trwały ponad rok i składały się z wielu etapów.

Wszystko zaczęło się od stworzenia przestrzennego modelu 3D torsu kobiety i wirtualnego zmierzenia punktów nacisku na powierzchni modelu ludzkiego ciała. W tym celu wykorzystano specjalistyczny program do symulacji komputerowych mający zastosowanie w wysoce zaawansowanych technologiach. Modele, które wykonano na tej podstawie pozwoliły na zbadanie projekcji misek biustonosza i wykonanie kolejnej symulacji przestrzennej. Dopiero na tak przygotowanej bazie zaczął powstawać biustonosz o nowym, ulepszonym kształcie.

Badania przeprowadzone przez firmę Corin potwierdziły sukces - w nowym modelu biustonosza, będącym owocem wielomiesięcznych badań, miseczki oraz ich kształt równomiernie rozkładały nacisk na biust. Wyniki przeprowadzonych analiz zostały już wdrożone i zastosowane w tworzeniu biustonoszy. Akcja, która ma mieć w głównej mierze charakter społeczny - ma zwrócić uwagę nie tyle na dobór odpowiedniej bielizny, co skutki jakie może powodować ta źle dobrana. Nowe staniki wyprodukowane przez markę Corin mają być wygodniejsze i nie powodować zbędnych ucisków.

"W naszych działaniach staramy się zawsze postawić na dobro i zdrowie kobiet - w końcu to dla nich przeznaczone są nasze produkty. Poprzez akcję chcemy, aby i one zaczęły zwracać większą uwagę na kwestię dopasowania stanika. Tyle się słyszy o raku piersi oraz coraz gorszych statystykach. Jeśli uda nam się przekonać choć kilka kobiet o konieczności doboru odpowiedniego biustonosza będzie to dla nas sukces" - mówi Mariusz Hanczka, właściciel firmy Corin.

OBEJRZYJ BIUSTONOSZE Z NOWEJ KOLEKCJI MARKI CORIN >>

Wśród jesiennych hitów marka proponuje trzy modele biustonoszy: Donatella 883, Bonita 879 oraz Jenny 862.

Ceny produktów:

DONATELLA 883 Cena: 180 - 192 zł (rozmiary 65EFGH, 70DEFGHI, 75DEFGHIJ, 80CDEFGH, 85CDEFG, 90CDEFG)

ELISSA 881 Cena: 168 zł - 192 zł

BONITA 879 Cena: 168 zł - 185 zł


Więcej o: