H&M dba o środowisko: nowa dżinsowa kolekcja powstała z recyklingu

We wrześniu, H&M wprowadzi do oferty 16 nowych modeli dżinsów, wyprodukowanych z bawełny pozyskanej z recyklingu materiałów zebranych w ramach Programu Zbierania Odzieży prowadzonego w sklepach marki. Produkty dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci są kolejnym krokiem H&M na drodze do stworzenia zamkniętego obiegu włókien w branży modowej. Kolekcja będzie dostępna w sklepach na całym świecie oraz w sprzedaży online.

H&M pragnie stworzyć zamknięty obieg włókien tekstylnych, w którym tkaniny z nieużywanych ubrań będą przetwarzane na nowe. Celem jest zmniejszenie wpływu, jaki branża odzieżowa wywiera na środowisko naturalne, poprzez zredukowanie ilości odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci oraz zmniejszenie wykorzystania zasobów naturalnych używanych przy produkcji tkanin.

"Stworzenie zamkniętego obiegu włókien, w którym nieużywane obrania są przetwarzane na nowe, nie tylko redukuje ilość odpadów, ale również znacząco wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na surowce pierwotne oraz minimalizuje wpływ produkcji odzieży na środowisko naturalne", powiedział Karl-Johan Persson, Dyrektor Generalny H&M.

Wybrane elementy damskiej kolekcji wraz z cenami znajdziesz tutaj >>

W damskiej kolekcji dżinsowych ubrań, wyprodukowanych z bawełny pochodzącej z recyklingu oraz z bawełny organicznej znajdą się trzy rodzaje dżinsów, od modelu skinny po luźne spodnie "girlfriend", kurtka, ogrodniczki o rozszerzanych nogawkach oraz dżinsowy kombinezon. Dla mężczyzn zaprojektowano zapinaną na suwak kurtkę oraz dwa modele luźnych spodni slim. Kolekcja obejmuje również produkty dla dzieci, takie jak zapinana na suwak bluza z kapturem z uroczymi, przypominającymi zwierzęce, uszami, spodnie z domieszką stretchu ozdobione cekinami, koszula z kapturem w miejskim stylu oraz spodnie o luźnym kroju.

Więcej o: