Pepitka w jesiennych kolekcjach

Słynny wzór w kurzą łapkę jak co roku pojawił się w jesienno-zimowych kolekcjach.

Pepitka to ponadczasowy wzór, który projektanci i marki wykorzystują w swoich kolekcjach niezmiennie od wielu lat. Jej fanką i równocześnie osobą, która wprowadził ją na salony i do wielkiego świata mody była słynna Coco Chanel!

Charakterystyczny wzór w skośną kratkę, nazywany także kurzą łapką występuje głównie w czarno-białej kombinacji. Jednak niektórzy projektanci zaadaptowali pepitkę w bardziej awangardowy sposób. Pepitka w jesienno-zimowej kolekcji Gucci występuje w odcieniach niebieskiego i brązu. Na standardową formę tego wzoru postawił natomiast Michael Kors. I głównie taką, najbardziej klasyczną odmianę pepitki znajdziemy w tym sezonie w sklepach.

Pepitka w jesiennych kolekcjach Pepitka pojawiła się w jesienno-zimowych kolekcjach Michaela Korsa i Gucci

Dzięki temu, że pepitka świetnie wygląda na wielu fasonach oraz materiałach, mamy naprawdę szeroki wybór ubrań z tym wzorem: od klasycznych marynarek w stylu Chanel, wełnianych płaszczy i eleganckich sukienek po legginsy i spódnice mini. Jeśli nie chcemy aby pepitka zdominowała naszą stylizację, warto zainwestować w dodatki: rękawiczki i szale w ten wzór są eleganckie i nowoczesne jednocześnie.

Więcej ubrań w pepitkę znajdziesz w GALERII

Więcej o: