Mango: nowa kolekcja

Sierpniowy lookbook Mango stoi grungem.

Grunge świętował swoje triumfy w latach 90. Powyciągane swetry, szarobure ubrania, flanelowa krata i włosy 'out of bed' stanowiły podstawę looku ówczesnych nastolatków.

Dziś ten styl powraca, przy chóralnym wsparciu sieciówek. Także Mango, które kojarzy nam się z moda bardziej kobiecą, postanowiło pójść z duchem czasu. W sierpniowej odsłonie nowej kolekcji znajdziemy przede wszystkim kratę, koszule z cienkiej bawełny z podwiniętymi rękawami, wstawkami z innego materiału, sukienki w kratę czy nawet spodenki. Łączymy je z elementami rockowymi, botkami za kostkę, skórzaną ramoneską czy porwanymi szortami z dżinsu. Ciekawie wygląda też krata połączona z jesiennymi kwiatami, astry, róże czy inne ogrodowe kraty w przygaszonych czerwieniach i brązach świetnie komponują się ze stylem grunge.

 

Mango: nowa kolekcjaKrata łączona z kwiatami w jesiennych barwach

 

Fryzury kopiujemy z lat 90., włosy powinny być potraktowane sprayem teksturalnym, np. Sea Salt Toni&Guy, zmierzwione i zostawione luzem. Choć przykładamy do wyglądu dużą wagę, staramy się by nie było tego widać. Taka moda:)

Więcej zdjęć w galerii

Więcej o: