Avanti24 / damskie / biżuteria / pierścionki

Pierścionki

pierścionki

Niegdyś pierścionek stanowił symbol bogactwa, zwłaszcza, gdy był on wykonany ze złota i zdobiony szlachetnymi kamieniami. Współczesne kobiety traktują pierścionki jak standardowy element biżuterii, podkreślający estetykę i styl. Wyjątkowy charakter mają jednak pierścionki zaręczynowe, które stanowią swoiste przypieczętowanie uczucia, którego dopełnieniem jest zawarcie związku małżeńskiego. Wielu mężczyzn zastanawia się, jaki pierścionek zaręczynowy podarować swojej ukochanej?W sklepach jubilerskich znaleźć można wiele różnych propozycji, w przeważającej większości są to pierścionki dopełnione kamieniami szlachetnymi. Najbardziej efektownym rozwiązaniem jest pierścionek z białego złota zdobiony delikatnymi diamentami. W tym momencie warto podkreślić, że diament to najtwardszy z kamieni szlachetnych, symbolizujący wierność i trwałość związku, dlatego jest uważany za idealne rozwiązanie zaręczynowe. Wśród innych kamieni szlachetnych, używanych do ozdabiania pierścionków zaręczynowych, należy wymienić szafir - nota bene kamień, który niekoniecznie musi posiadać odcień niebieski, może być również czarny, fioletowy, a nawet żółty , rubin, szmaragd, ametyst czy tanzanid - kamień bardzo rzadki, występujący wyłącznie u podnóży Kilimandżaro.Pierścionki zaręczynowe wykonywane są ze szczerego złota, nierzadko dopełniane jubilerską koronką. Są to pierścionki symboliczne i wyjątkowe.

Na szczególną uwagę zasługuje białe złoto - wyjątkowo piękne i trwałe, najczęściej dopełniane delikatnie oszlifowanymi brylantami. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że pierścionek zaręczynowy to pamiątka na całe życie. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji, wiele kobiet traktuję tę biżuterię w sposób symboliczny i sentymentalny, nierzadko przekazując kolejnym pokoleniom. Ceny pierścionków zaręczynowych wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych, są także droższe propozycje. Cena w dużej mierze zależy od tego, z jakiego złota został wykonany pierścionek, ważna jest także jego gramatura oraz ilość i jakość wykorzystanych kamieni szlachetnych. Najpopularniejszym rozwiązaniem są diamenty.Warto pamiętać, że diamenty mogą mieć różny charakter, funkcję priorytetową odgrywa w tej kwestii odpowiednio przygotowany szlif. Swoistym substytutem diamentów jest cyrkonia - kamień syntetyczny, który wyglądem i blaskiem dorównuje szlachetnym diamentom. Większość mężczyzn obdarowuje swoje wybranki pierścionkiem z diamentem, podkreślając w ten sposób siłę uczucia, jakim obdarzył kobietę. Największym zainteresowaniem cieszą się pierścionki wykonane ze złota, warto jednak podkreślić, że wśród propozycji można także znaleźć biżuterię srebrną, tytanową i platynową. Złoto posiada różne odcienie, szczególnie piękne jest wspomniane wcześniej białe złoto, które w rzeczywistości powstaje poprzez połączenie żółtego złota, cynku i niklu, a niekiedy także srebra i palladu.Pierścionki zaręczynowe to biżuteria wyjątkowa i symboliczna, warto jednak podkreślić, że wiele kobiet posiada także inne pierścionki, równie eleganckie i efektowne, które sprawdzają się przede wszystkim podczas ważnych uroczystości czy spotkań.Pierścionki od wieków stanowią elegancka i niepowtarzalną ozdobę każdej kobiety. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie szeroko rozumianej biżuterii. Wiele kobiet kolekcjonuje pierścionki, zwracając uwagę na ich oryginalność i misterność wykonania. Złote i srebrne pierścionki doskonale komponują się z każdą stylizacją, aczkolwiek należy pamiętać, że kolor dopełniającego pierścionek kamienia szlachetnego powinien być w zbliżonym odcieniu do koloru garderoby. Ważną funkcję w przypadku wszystkich pierścionków spełnia sposób osadzenia oczka. Oprawa oczka chroni kamień przed wypadnięciem, stanowiąc jednocześnie oryginalny element ozdobny.Optymalnym rozwiązaniem są oczka osadzane w pełnej oprawie, alternatywa ta uniemożliwia wypadnięcie oczka lub jego obluzowanie. Mniej funkcjonalne, aczkolwiek bardzo efektowne pod względem estetycznym są oczka oprawiane w łapkach lub koszyczku.

Pierścionki

  • Wakacyjna odsłona kolekcji "Kwiat Nocy" od W.KRUK

    Wakacyjna odsłona kolekcji

    Kobiety kochają biżuterię. Co prawda Marilyn Monroe śpiewała wyłącznie o brylantach, ale panie uwielbiają nie tylko przedmioty zdobione tymi najcenniejszymi kamieniami. Fantazyjne pierścionki retro, naszyjniki boho i jeszcze więcej inspiracji światem flory i fauny- to wszystko przygotował W.Kruk w...

    News