Kolory, które odejmują lat. W tych barwach będziesz wyglądać młodziej!

Kasia Żechowicz/ DŁ
13.08.2018 14:00
Kolory, które odmładzają

Kolory, które odmładzają (pnterest)

Lifting i zabiegi kosmetyczne to niejedyne metody na odjęcie sobie lat. Dużo łatwiejsze jest modyfikowanie wizerunku za pomocą... ubrań! Oto trzy kolory, które sprawią, że będziesz wyglądać młodziej.

Fuksja


Avanti24

Fuksja czyli róż w mocnym, ale nie jaskrawym odcieniu to jeden z najmodniejszych kolorów sezonu. Został wyróżniony w dziesiątce "Top ten" Instytutu Pantone, a projektanci bardzo chętnie wykorzystywali go w swoich kolekcjach na wiosenno-letnie miesiące. Oprócz tego, że aktualnie znajduje się na szczycie popularności, fuksja ma również inne, cenne właściwości. Ubrania w tym kolorze sprawiają, że wygląda się młodziej! Jeśli więc marzysz o tym, by odjąć sobie lat bez ingerencji skalpela, postaw na fuksjową sukienkę lub bluzkę (ważne, aby ten kolor znajdował się w okolicy twarzy). Wbrew pozorom łatwo połączysz ją z pozostałymi elementami stylizacji, ponieważ mocny róż świetnie komponuje się zarówno z czernią, jak i szarością, bielą oraz granatem.

Żółty


Avanti24

Drugim, często niedocenianym kolorem o odmładzającym działaniu jest... żółty! Ta słoneczna barwa nadaje się nie tylko na idealną pogodę, ale także wtedy, gdy powinniśmy wyglądać optymistycznie. Nic bardziej nie odejmuje lat niż szczery uśmiech i pozytywne nastawienie, dlatego warto otaczać się barwami o podobnych konotacjach. Żółty to poza tym jedna z dziesięciu oficjalnych propozycji Instytutu Pantone. W swoich kolekcjach wykorzystały go takie domy mody jak Valentino, Moschino, Emilio Pucci, Salvatore Ferragamo, Dries Van Noten czy Chanel. Dojrzałe kobiety powinny wybierać żółty pod postacią klasycznych elementów garderoby, takich jak żakiet, cygaretki, trencz czy wizytowa sukienka.

Biel


Avanti24

Biel traktowana jest dziś jak odpowiednik eleganckiej czerni, tylko że na przeciwległym biegunie. Zamiast "małej czarnej" nosimy "małą białą", a jasne garnitury stopniowo zastępują te w klasycznej, ciemnej kolorystyce. Latem biel jest najlepszym z możliwych wyborów: odbija promienie słoneczne, dlatego jest w niej chłodniej. Poza tym pięknie komponuje się z opaloną skórą i świetnie wygląda na tle nadmorskich pejzaży. Trzecia i najważniejsza funkcja bieli to zdolność odejmowania lat dzięki temu, że rozświetla wizerunek. Możesz swobodnie łączyć ją z kolorowymi dodatkami, nadając stylizacji indywidualny charakter.  

Więcej ubrań w modnych kolorach znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: