Converse Renew: kultowe modele Chuck Taylor All Star w ekologicznej odsłonie

Marka Converse będzie wykorzystywać tkaniny pochodzące z upcyklingu, mieszkanki włókien oraz odpady PET pochodzące z recyklingu to produkcji swoich najbardziej kultowych modeli obuwia. W pierwszej kolekcji procesowi Renew zostanie poddany kultowy model Chuck Taylor All Star.

 All Star Converse Renew to nowe podejście marki do projektowania, w którym największy nacisk położono na tworzenie produktów wykorzystujących odpady pokonsumencie i przemysłowe. Nowatorskie metody oraz zupełnie nowe podejście do materiałów to krok w stronę nowoobranego celu: opracowanie nowych i bardziej zrównoważonych sposobów tworzenia ikonicznych sylwetek Converse. Kolekcja Converse Renew Canvas będzie dostępna w salonach Converse w Złotych Tarasach i Arkadii w Warszawie oraz w sklepach Sneakerstore oraz WSS.

Converse Renew: Chuck Taylor All Star w ekologicznej odsłonie 

Trampki Converse All Star z kolekcji RenewTrampki Converse All Star z kolekcji Renew mat. prasowe

Do produkcji nowych modeli Converse All Star wykorzystane będą trzy procesy produkcji z wykorzystaniem odpadów. Pierwszy polega na wykorzystaniu tkanin pochodzących z upcyklingu, czyli przetwarzania odpadów tekstylnych w przedmioty o wyższej wartości; drugi związany jest z recyklingiem odpadów PET, a trzeci bazuje na wykorzystaniu mieszanek włókien bawełny pochodzących z recyklingu.

Trzy etapy Converse Renew:

1. Renew Canvas: ten sam styl i wygląd, co w tradycyjnym płótnie Converse, teraz jednak płótno wykonane jest w 100% z recyklowanego poliestru pochodzącego ze zużytych plastikowych butelek. Premiera 5 lipca.

2. Renew Denim: wykorzystując autorski proces upcyklingu denimu pochodzącego z dżinsów pozyskanych ze składowisk odpadów, Converse pokazuje, że jest w stanie przekształcić w Chuck Taylor All Star lub Chuck 70 odpady pochodzące z określonych źródeł. Premiera sierpień 2019.

Converse Chuck Taylor All Star RenewConverse Chuck Taylor All Star Renew mat. prasowe

3. Renew Cotton: w trakcie tego zastrzeżonego procesu odpady płótna bawełnianego przekształcane są w kompozytową 40% bawełnę z recyklingu z poliestrem, tworząc nową przędzę. (W przyszłych sezonach zostaną zbadane dodatkowe mieszanki z recyklingu). Premiera: początek 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.